Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Van aki "kigyógyult" a refluxból?

Van aki "kigyógyult" a refluxból?

Figyelt kérdés

Teljesen kivagyok, már több mint két hónapja szedem a controloc-ot mégis hónapok óta egyfolytában fáj a szegycsontom mögött valami.Nem jön fel a sav,néha émelygek, meg az epém csúnya.Détát tartok, mégis

erre kelek és fekszem, van egy kisfiam akivel egyedül vagyok, és sokszor úgy érzem nem bírom tovább ezt az érzést :(.már voltam tükrözésen, akkor nem láttak semmit, még a szövettanra várok két hónapja(!)...Telesen elvagyok keserdeve.


2011. júl. 23. 12:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Én jobban vagyok, fél évig szenvedtem.

Az emésztést kell vhogy helyrehozni. Szedj napi 2-3-szor kapszulás probiotikumot, Aloe vera gélt igyál.

Szedj Cink és Magnézium tablettát, valamint multivitamint.

Salvus vizes kúrát tarts. Próbáld ki a gluténmentes diétát 2 hónapig. Én tartottam, és jót tett, teljesen kitisztult a bőröm. Ne foglalkozz a gluténmentes péksütikkel, borzasztó az ízük és kőkemények, csak egyszerűen mellőzz minden műkaját, minden pékségbeli dolgot, kenyeret.

Marad a gyümölcs, zöldség, hús, rizs.

Egy időben csakis ezeket bírtam megenni. Nagyon jó pl. a Cézár saláta kenyér nélkül.

Tarthatsz 1 hetes tisztítókúrákat is, ami alatt csak párolt gyümölcsöt, párolt zöldséget eszel.

A probiotikumot én már lassan 1 éve szedem!

Azelőtt úgy büfögtem, mint egy tehén, ez már alig van, maximum akkor ha késő éjjel eszek, de az is elmúlik hamar. 1 éve még egész nap, reggeltől estig büfögtem megállás nélkül. Már a légutaimat is kicsinálta a sav.

Gyomortükrözésnél kimutatták a nyitott gyomorszájat, de semmi mást.

Kaptam savlekötőt, amitől rémálmaim voltak és a szívem vacakolt, inkább hagytam a francba, pedig a savamat tényleg lekötötte. Ja, bocsánat Helicobactériumot is találtak, kiirtották, de azután nem éreztem javulást, nekem a diéták tettek jót sztem. De ez hosszú folyamat volt, legalább fél év!

1 év után sem mondhatom magam gyógyultnak, de már teljesen egészségesnek is érzem magam sokszor, néha rosszabb, de majdnem olyan az életem, mint előtte.

Ha ennyit javultam, talán teljesen meggyógyulhatok.

A paleolit étrendet kipróbálhatod, én még nem szántam rá magam, mert amúgyis nagyon vékony vagyok és nem merem végleg száműzni a pékséges dolgokat, de ha rosszul lennék, tutira kipróbálnám.

Gyógyszerekkel csak a tünetet nyomják el. Valami miatt felborult az emésztésed. Epekő, epehomok miatt is lehet, de ezt az orvosoknak tudni kéne. Akkor viszont nem fog elmúlni, míg az epédet helyre nem hozzák.

2011. júl. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ja, és még tervezem Food detectívvel vagy más módon megnézetni, allergiás vagyok-e vmire. Gluténra néztem, de arra nem. (Elvileg, bár van ugye rejtett glutén-érzékenység is, meg aztán egy vérvétel nem mindig mutatja ki.)

A tej is allergizáló lehet.

Állítólag ez a sok refluxos attól a sok tartósítószeres művacaktól van, amit megeszünk. Szerintem felelős lehet még az antibiotikum kezelés is, akár évekkel korábbi.

Van abban valami, hogy a sav akkor is mar, ha kevés, de a gyomorszáj nyitva van. Mitől van nyitva a gyomorszáj? Hasűri nyomástól. Mitől van hasűri nyomás? Túlsúly, terhesség, vagy a belülről képező gázok. Mitől képződnek belül gázok? Felborult emésztéstől!: helyre kell hozni!

Tehát legkevésbé sem savlekötő a megoldás, bár néha muszáj.

Nekem tutira volt hasűri nyomásom, hisz büfögtem, még szép hogy kinyílt a gyomorszájam. De csak savlekötőt kaptam, meg a helicora antibiotikumot.

Gyomorhurut miatt is lehet büfögés, stb...

Szóval jó lenne tudni a refluxod okát.

Az az epés dolog nekem gyanús, nem lehet hogy ott kell keresni a megoldást?

2011. júl. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 chuckyhawk ***** válasza:

Nekem a maalox szuszpenzió segített!

Úgy emlékszem csak két hetig lehet inni,szóval gyorsan ki lehet próbálni!Egyébként recept nélküli a gyógyszer!

Viszont vannak ennél jobb receptre kapható gyógyszerek,amik egy védőréteget képeznek a nyelőcsöved és gyomrod körül, így segítve a gyógyulást,mivel egy időre elkülönítik a savat.

2011. júl. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat,számomra is csak most kezd tisztulni a kép, hogy valójában mi is a panaszom, ill. hogy mitől érzem olykor jobban vagy rosszabbul magam.Próbálgatni kell ezek szerint hogy mi válik be, milyen étrend, vagy gyógyszer. Rémálmod volt a savlekötőtől?Én volt h esténként felébredtem és mintha halucináltam volna, nagyon rossz volt, azt hittem csak a depim miatt van, de akkor lehet ez a gyógyszer? Na remek.Kipróbálom amiket írtál,mégegyszer köszönöm!Remélem mindketten tünetmentesek leszünk hamarosan.:)üdv.
2011. júl. 25. 14:34
 5/6 anonim ***** válasza:

Tutira a gyógyszer. Én mondjuk Noacidot kaptam, de amint elkezdtem szedni, éjjelente üvöltve ébredtem, olyan lidércálmaim voltak, hogy állandóan kiugrottam az ágyból, volt hogy álmomban belebámultak arcok a képembe és tágra nyílt szemmel meredtem rájuk, míg fel nem bírtam üvölteni és rá nem jöttem, hogy csak álmodom. Hihetetlenül valóságosak voltak ezek az álmaim. Amint elfogyott a gyógyszer, megszűntek. Nem a rossz álmok, mert arra hajlamos vagyok, hanem ezek a rettentő valóságos lidércálmok szűntek meg. Én azért gyanakodtam rögtön a gyógyszerre, mert legutoljára egy ártalmatlannak gondolt gyógynövényes nyugtató, a Valeriána szedése okozott nálam ilyen álmokat, régebben egyébként benne volt a gyógyszer leírásában, hogy lidércálmokat okoz - ma már nincs leírva, de ma már nem is szedem.

Véleményem szerint a savlekötők tartalmaznak valamilyen nyugtatót, vagy valami olyasmi hatóanyag van bennük. Nyilván ez a nyugtató hatás szükséges ahhoz, hogy kevesebb sav termelődjön??? Csak találgatok, de múltkor vettem valami vény nélküli savlekötőt, eszembe se jutott, hogy lidércálmom lehet tőle, csak amikor este megint üvöltve ébredtem.

Én nem bízok ezekben a szerekben, nem vagyok hajlandó ezeken élni. Olyan, mint a zsírosodás elleni sampon. Jobban fog zsírosodni utána a haj, mert pótolja a zsírréteget a fejbőr, és minél többször mosod, annál jobban fog zsírosodni, de ez már ördögi kör, mert muszáj leszel minél többször mosni. Ilyesmi a savlekötő is. Nem old meg semmit, csak elnyomja a tüneteidet.

Hozd helyre az emésztésed.

Ha pedig idegi dolog is van az egész mögött, a savtermelésed magától helyre fog állni egy idő után, hacsak függővé nem tetted magad a savlekötőkkel.

Ez hosszú folyamat, nekem 1 évbe telt, mire elmondhatom végre, hogy majdnem 100%-os vagyok újra. Tavaly ilyenkor állandó büfögés, hányinger gyötört, olyan volt mint egy rémálom. Most pl. hetek óta még Salvus vizet se iszok, nincs szükségem rá, teljesen rendben vagyok, még olyan bűnökbe is eshetek, hogy este 10-kor eszek és nincs különösebb jelentősége.

2011. aug. 4. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Phű, a paleo nagyon szimpatikus, de én nem bírtam betartani:( Meg azért néhány létfontosságú ételt is "tilt", amivel nem értek egyet (pl. krumpli, borsó, rizs...Ráadásul ezek közül a főtt krumpli jó gyomorfekélyre, a rizs csodálatosan emészthető érzékeny gyomorral is, szóval a paleot én már nem tartanám be teljesen. De amúgy nagyon hasznos dolgokat tanít és én ennek köszönhetem, hogy nem savlekötőkön élek.)
2013. jan. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!