Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyi idő alatt halad át az...

Mennyi idő alatt halad át az étel a teljes tápcsatornán?

Figyelt kérdés
Mekkora eltérés normális a standard-től, már ha van ilyen?
2011. júl. 28. 11:18
 1/8 anonim ***** válasza:
34%
Ezt a kérdést már én is fel akartam tenni. ugyanis nekem nagyjabol minden étkezés után klóra kell mennem. Pedig nem eszem sokat. bár, ennek orulok, legalább kijön ami bement :D
2011. júl. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A pontos választ nem tudom, szerintem ez egyénenként más.

Én tegnap délután ettem kukoricát, ma reggel pedig már viszont láttam. :-)

Próbáld ki te is, egyél kukoricát, és egyértelműen ki fog derülni,hogy mennyi idő alatt halad át rajtad.

2011. júl. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Valahol olvastam, hogy a lenyeléstől számított 3. napon "távozik" az étel az emberi szervezetből, ennyi idő alatt ürül ki a teljes tápcsatorna, ha nincs utánpótlás.

Nekem ez fura, mert a "jelzésértékű" ételeket 12-15 órán belül viszont szoktam látni.

2011. júl. 28. 11:55
 4/8 anonim ***** válasza:
Elsö vagyok. Akkor én elmegyek dokihoz, mert múltkor ettem céklát, ami ugye köztudottan LILA. semmi más lilát nem ettem a közelmúltban. és a cékla lenyelése után kb 3-4 órával ott nézett velem szembe...
2011. júl. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
lenyelestöl szamitott 3.napon? szerintem az hulyeseg, nem hiszem h bennunk marad olyan sokaig. már, ha valakinek normalis az emesztese, azaz naponta egyszer kakkant.
2011. júl. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

Én találtam egy oldalt, ahol leírják, hogy hol mennyi ideig tartózkodik az étel. A gyomorban 2-4 órát, a vékonybélben 4-8 órát, a vastagbélben pedig 6-18 órát, vagyis összesen 12-30 órát.


[link]

2013. jan. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
amúgy én múltkor ettem kukoricást és 3 óra múlva már érkezett, igaz aztán pár napra még mindig volt egy-egy szem. Orvos mondott valamit, kérdzeő?:)
2020. szept. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Általában 70 óra. Én itt találtam a leírást: www.gasztromagazin.hu
2021. febr. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!