Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi a véleményetek a vitaminkés...

Mi a véleményetek a vitaminkészítményekről, étrend kiegészítőkről?

Figyelt kérdés
Azért merült föl bennem ez a kérdés, mert ezek a termékek sokszor szintetikus, a természetestől eltérő formában tartalmazzák a szervezet számára egyébként létfontosságú anyagokat. Nem tudni, hogy ezeknek a felszívódása és hasznosulása mekkora hatásfokú, és hosszútávon lehetnek-e mellékhatásai, illetve érdemes-e sokszor vagyonokat költeni ezekre. A vélemények természetesen attól függően változnak, hogy ki, mit akar eladni. Ezek után az ember már el sem tudja dönteni, hogy mivel árt az egészségének és mivel tudja megőrizni azt. Kíváncsi vagyok a véleményekre, tapasztalatokra. Köszönöm!
2011. aug. 3. 11:05
 1/6 anonim ***** válasza:
én csak és kizárólag az Amway által forgalmazott termékeket vásárolom. Azokról tényleg tudom, hogy nagyon jó minőségű és hatékony tabletták. Nem tartoznak az olcsó kategóriába, de legalább tudom, hogy mit nyelek le...
2011. aug. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az Amway is azt mond, amit akar.

Kérdező, teljesen igazad van. Én nemrég voltam egy előadáson, ahol egy ismert kutatóorvos arról beszélt, hogy nem szívódnak fel, még a c vitamin sem. Csak amit a táplálékban megeszünk, az hasznosul.

Lehetett kérdezni, rákérdeztem a nagy dózisú vitaminokra, ezeket túl lehet adagolni, az adalékok pedig károsítják a szervezetet. A nekik tulajdonított kedvező hatás csak placebo.

2011. aug. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen. Sajnos hallok én is sok mindent. Nem tartom persze kizártnak, hogy vannak tényleg jó minőségű termékek a piacon. Azonban az étrend kiegészítők forgalmazása hatalmas üzlet lett manapság, és ahol sok pénz van, ott mindig megjelennek azok az emberek, cégek, forgalmazók stb. akik a legkevésbé sem nekünk akarnak jót. Persze a látszatra kínosan ügyelnek. A mai világban pedig már a kutatók véleményét is meg lehet venni. Mi pedig az ez irányú képzettség és/vagy az információk hiányában sajnos nem nagyon tudunk objektív döntést hozni.
2011. aug. 3. 11:29
 4/6 anonim ***** válasza:

11:15-ösnek: Hát ezek az általad placebónak minősített szerek hozták rendbe a vérképemet. Ugyan honnan került volna pl. vas a vérembe? Pszichésen előállítottam?


van köztük jó is, bár túlzásba nem kell esni. És ha egy vérszegény ember vérképe javul, a közérzete is jobb lesz, ez sem placebó hatás.


Én szedtem minden nap egy testépítőknek készült vitaminkészítményt. Amikor éreztem, hogy nem szédelgek, több az energiám, elmentem újból vérképet csináltatni. Sokkal jobb lett. Onnantól kezdve csak kétnaponta szedtem. Két hónap múlva ismét vérvétel és már normális értékeim voltak.

Most már csak havi egy hétig szedem, menstruáció idején.

És ez elég ahhoz, hogy ne legyek vérszegény.


Nem akarom túlzásba vinni, pont a mesterséges anyagok, adalékok miatt, és a túladagolást sem szeretném kipróbálni.


Szerintem meg kell találni az egészséges egyensúlyt.

2011. aug. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
úgy vagyok vele,hogy azért ha az ember odafigyel az egészséges táplálkozásra,akkor azzal fedezni tudja a szükségleteit,sport mellett is.a szervezet boldogan el tudja látni funkcióit,és egészségesen tud működni-persze ehhez egyéb tényezők is szükségesek,pl.jó stressz feldolgozó képesség,elegendő alvás,relaxálás.a gyártók,forgalmazók szeretnek túlozni,hogy ma már nem lehet egészségesen táplálkozni,mindenképp szükség van tápkiegekre.ezt nem mindig mondják ki ilyen egyértelműen,de mindenképp az eladásra terelik a témát.szóval nem kell mindennek bedőlni,mert még a szárított kutyasz..rt is eladnák,ha lenne rá vevő....persze azt sem mondom,hogy minden termék kamu,meg az egész vitamin-tápkieg.világ csak színtiszta biznisz.egyszer szedtem multivitamint(daily one)onnan tudom,hogy tényleg volt benne vitamin,hogy vérvétel után megkérdezte az asszisztens,hogy szedek-e multivitamint,mert magas a hemoglobin szintem,és az nem igazán jó.tehát nem volt kamu a tabletta,csakhát ilyen mellékhatása volt.másrészt az a baj ezekkel a tápkiegekkel,hogy a természetes ételben lévő vitamint nem igazán tudják pótolni,mert pl.a gyümölcsökben,zöldségekben olyan természetes enzimek,nyomelemek vannak,amik szükségesek a vitaminok hasznosulásához,és ez ugye a tablettákban nincs meg,ezenkívül mégiscsak egy laborban állítják elő őket,bevonóanyagokkal,adalékokkal,amik nem biztos,hogy olyan egészségesek....régen szedtem béres c-vitamint,azt pl.alumínium lakkal vonták be.hát nem tudom,de nem hangzik túl bizalom gerjesztőnek....szóval sztem indokolt esetben,ha vki.beteg,akkor szedjen vitaminokat,kiegészítőket,egyébként nem tartom fontosnak.
2011. aug. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én másfél éve kezdtem rendszeresen vitaminokat szedni. Kétkedő voltam velük kapcsolatban, de egyelőre meggyőzött a hatásuk. (Persze, meg kell nézni, h mit vesz meg az ember...) Pedig én aztán majdnem kilószámra eszem a gyümölcsöt, zöldséget és még így is kevés volt, ami bennük van. A másfél év alatt meg azóta egyszer sem volt szükségem rá, h bármire is gyógyszert szedjek. Amíg jobban alszom, több az energiám, a lehangoltság csak indokolt esetben jön, szebb a bőröm, javul a látásom, stb., addig biztos, h szedni fogom őket továbbra is.
2011. aug. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!