Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hányinger! Átváltottam az...

Hányinger! Átváltottam az állandó zabálhatnékról, a megpróbálok megszokásból ugyanannyit enni de közben hányingerem van-ra?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__1..


Pár hónapja ezt kérdeztem.

Aki esetleg nem akarja elolvasni álllandóan zabálok mindíg éhes vagyo(étkezés után egy órával) és undorító mennyiségeket eszek meg,miközben félek ,hogy elhízok.


Most meg pár napja megeszem a zt az adagot (nagyonsok) amit szoktam de utána mozdulni se tudok,nem is élvezem annyira ha néha nassolok mert persze az édes ízt ha kivételesen éhes vagyok kívánom de már étkezések között annyira hányingerem van a sok evéstől hogy nem is eszegetem.

Most pl.: 12-kor ettem négy ilyen féltenyérnyi pogit meg egy pohár tejet,(ez a régi adagokkal mérve pont jó,azaz kicsit sok)de még most 14 28 kor is valahogy olyan kellemetlenül érzem magam.

Lehet ,hogy azért vanm ez mert most menzeszelek,de nem hiszem ,mert nekem sosincs olyankor semmi bajom,nem görcsölök,nincs rossz kedvem meg semmi.

De ezt az egészet pár napja vettem észre.

Most ,hogy rádöbbentem erre megpróbálok keveset enni,de annyira megszoktam már,hogy sokat eszem,és annyira hányok magamtól ,hogy ennyit szoktam enni,és ilyen kajafüggő vagyok,hogy inkább örülnék neki,hogy ha ez nem a menzesztől lenne ,hanem újra nem zabálnék,és a kaja nem lenne életem eggyik fontos része.(szerencsére még nem vagyok kövér csak egy kicsit hájas a hasam,de nem szeretnék elhízni)

Mi ez és miért van?Miért eszem ilyen sokat,és miért van most ettől hányingerem?Ugye nem a menzesztől és ez így marad?


Nagyon köszönöm előre is a válaszkat,mennek ám a kezecskék is:):):)

15L


2011. aug. 15. 14:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Átfutottam a másik kérdésed válaszait nagyjából, és senkit nem láttam, aki pszichológust javasolt volna. Kérdező, ez NEM akaraterő kérdése, és itt nem is fogsz segítséget kapni. Keressetek anyukáddal egy jó pszichológust.
2011. aug. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon kedves vagy ,de én nem érzem úgy ,hogy ez borzasztó lenne ,biztos más kamaszok is így vannak vele.Jó persze nekem is vannak dolgok amik nyomasztanak de alapból,ha találkoznál velem nem gondolnád rólam.És bár anyuval meglehet beszélni ezeket a dolgokat de nem közölhetem vele ,hogy eleszeretnék menni pszihológushoz mert azok a bajaim nem akkorák,mint pl.:hogy meghalt valakim,vagy válnak a szüleim,vagy ilyesmik.De azért köszönöm a válaszodat és ment a kezecske is.
2011. aug. 15. 14:47
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha magában ez nem is tűnik súlyos problémának, az, hogy Te aggódsz miatta, sokkal inkább.

Nem is javasolnám a pszichológust, hanem orvos-pszichiátert. Nem kell tőle megijedni, az általános elképzelések erről a szakmáról teljesen tévesek; nem csak betegek járnak pszichiáterhez.

Azért lenne fontos, hogy szakmai szemmel lássa a kérdést, hiszen így messziről nehéz pontos diagnózist felállítani.

Az elképzelhető, hogy a menstruációs periódus okozhat ilyet, de az - természetesen - átmeneti. Ennek ellenére nem tartom valószínűnek, hogy fizikális-jellegű a kérdés, viszont a pszichiáterek kíváló megoldásokat ismernek mindkét lehetőségre.

Szurkolok Neked! ;-)

2011. aug. 19. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi
2011. aug. 27. 00:17
 5/6 anonim válasza:

Szia! Ha ennyire zavar a dolog akkor doki!

Ha nem akkor viszont én arra gyanakodnék, hogy ezek csupán hormonok által előidézett evési zavarok... Vagy esetleg bélféreg, de ez már nagyon szélsőséges, és ez kb 15%. Ami a hányingert illeti, ha tényleg meg próbáltad a kevés adagos evést, akkor az azért van, mert hirtelen tágult a gyomrod. Ha viszont nem, akkor az azt jelentheti, hogy a tested "Meg állj!"-t parancsolt, mert elégnek találta az ételt, vagy csupán csak hirtelen ettél sokat! Sajnos itt még sokat találgathatnánk, de én most 20 vagyok... nekem is voltak olyanok mint neked, és én sajna soha nem voltam sovány, és elhíztam, de utána akarat erőmmel, és ezzel a gyomorszűkítős módszerrel le szoktam a kajáról... Most 20 vagyok, és megint azzal küzdök, hogy lefogyjak... Sajnos ez egy ördögi kör! De a végleges válaszom mindenképp az lenne, hogy ha már úgy érzed hogy súlyos, keressetek fel, egy belgyógyászt, vagy egy dietetikus szakértőt!

2011. szept. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Bocs a szóismétlésért, és remélem helyre jössz!

De NE SANYARGASD A TESTED! Még 15 vagy, fejlődnöd kell még, ahogy nekem is, mert az ember 23 éves koráig fejlődik! Üdv.

2011. szept. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!