Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Keveset iszom az baj? 1 liter...

Keveset iszom az baj? 1 liter naponta, az is csak kóla.

Figyelt kérdés
Próbáltam átállni az ásványvízre, de abból meg csak napi fél litert tudtam meginni. Most akkor melyik jobb? Baj az ha nem iszom többet?
2009. ápr. 15. 23:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Elég baj. Előbb-utóbb veseköved lesz. Mondjuk sokban függ ez a testméretedtől, testsúlyodtól is. Ha 140 centis 35 kilós ember vagy akkor még elmegy.
2009. ápr. 15. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Vesekő? Csak azt ne, anyum állandóan azzal szenved, nagyon rossz lehet.

Egyébként 162 cm és 45 kg vagyok.

2009. ápr. 16. 00:00
 3/11 anonim ***** válasza:
45%
20 kilónként 1 liter víz. az a normális! Tehát neked alsóhangon is 2 (egyébként régebben énis keveset ittam, de az elmúlt években már napi 4-5 liter is lemegy.. fura, de egy-egy kajálást nem tudok elképzelni fél-1 liter inni nélkül!)
2009. ápr. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%
nagyon nagy baj... szerintem próbáld meg fokozatosan a dolgot, kevesebb kóla, több szénsavmentes ásványvíz... én úgy csináltam hogy itthon mindenhova hurcoltam a literes üveget és csak úgy iszogattam a vizet... kerüld a kólát sokkal jobban jársz, nézd meg mik vannak róla így egyáltalán neten én így szoktam le róla...láttam olyan videót mikor valamilyen cukrot a cukromentes kólába dobtak aztán robbant vagy mi nekem ez elég volt...
2009. ápr. 16. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
ja meg az ásványi anyagok különben akkor hogy kerülnének a szervezetedbe? az is fontos
2009. ápr. 16. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%

Az is baj, hogy keveset iszol meg az is, hogy csak kólát. Egyébként a vesekő mellett még sok más betegséged is lehet, mert a szervezeted nem tud kitisztulni. Egyébként is, a bőröd hamarabb fog ráncosodni és még az is lehet, hogy mélyrétegi vízhiányod alakul ki a bőrödben, ettől pedig száraz és hámlós lesz a bőr.


Na én azt azért megnézném, hogy már egy 80 kilós ember is legalább 4 liter vizet igyon meg naponta, még szoptatás idejére is 3 litert javasolnak. Azért nem kell túlzásba esni, de min. 2 liter VIZET kellene meginnod.

2009. ápr. 16. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hát hallod szélsebesen közelítesz a vesekő és a cukorbetegség felé!


A kóla nemhogy hidratálna, hanem VIZET VON EL a szervezetedből!


A benne lévő inzulin erősen megtermeli a hasnyálmirigyet, ami cukor betegséghez vezet.



SZóval ha jót akarsz magadnak azonnal elhagyod a kóla ivását és elkezdesz VIZET inni. Tiszta vizet.


HOgy mit ajánlok, NE ÁSVÁNYVIZET! Ezeknek is nagyon magas az ásványi anyag tartalmuk,

HELYETTE VÁLASSZ olyan palackozott forrás vagy más vizet, aminek az oldott ásványi anyag tartam 400-500 mg ALATT van. De a legjobb az lenne ha lehető legminimálisabb lenne az oldott ásványi anyag tartalom.


Megoldás lehet számodra egy otthoni víztisztító, ami megszűri a vizet és lágyítja, jobb lesz az íze is. Így könnyebben és nagyobb élvezettel fogyasztanád.

Ebből szerintem a RO víztisztító a legjobb, de vannak más megoldások is.


És mindenképpen napi 2-3 liter tiszta vizet kéne meginnod. A kólát pedig felejtsd el, vagy csak nagyon ritkán igyál.

2009. ápr. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Elég nagy baj. Ha nagyon nem bírsz a vízre áttérni, akkor igyál gyümölcslét. Az sem egészséges, de az még egy ideig elmegy, aztán ha tetszik, ha nem átszoksz a vízre.
2009. ápr. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha a kólát édessége meg koffeintartalma miatt iszod, akkor először válts édes teára, abban is van koffein és fokozatosan egyre hígabbat készíts!

A kóla nem jó, a benne lévő szénsav lebontja a kálciumot és tönkremennek a csontjaid!! Másrészt a kóla szomjat nem is igazán olt..

2009. ápr. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Előzőnek és Neked is: a foszforsav, nem a szénsav!

Én is szeretem a kólát, de ha szomjas vagyok csak a szénsavas víz oltja a szomjam. Minden nap figyelem, mennyit ittam, ilyenkor , melegben nem nehéz elérni 2-3 litert. (vizet) Olvass a víz "jótékony" hatásairól, próbálj ki ízesítetteket is!

2009. ápr. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!