Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Citromkúra lúgosítás céljából?

Citromkúra lúgosítás céljából?

Figyelt kérdés

üdv!


nagyon sok "savas" ételt eszek, mondhatni úgy is, hogy egész nap csak azokat eszem. csirke,rizs, zöldségek nem igazán.


olvastam a "savasodás" jellemzőit, is szinte mind illik rám, ebből következtetek arra, hogy elsavasodott a szervezetem. most itt ne jöjjön azzal a sok észlény, hogy a pufferrendszerek miatt ez lehetetlen, etc.etc. nyilván nem olyan drasztikus elsavasodásra gondolok,hogy intenzív osztályon lenne a helyem, hanem csak ép határokon belül, ami épp elég arra, hogy érezzem magamon a negatív hatásokat.


kérdésem az lenne, hogy neten lehet olvasni a citromkúrát, mely lúgosító kúrának is nevezhető, ez használ valamit? lényege az, hogy 19napos(tizenkilenc) a kúra, 1 citromról kezdjük, és 9ig megyünk fel/nap.


véleményeket szívesen fogadok!


köszönöm


2011. szept. 2. 14:16
 1/10 anonim ***** válasza:
31%
A citrom SAVAS! Méghozzá nagyon, még a fogzománcodat is megterheli. Ha lúgosítani akarsz egyél banánt és vegyél lúgosító teát.
2011. szept. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
37%
a citrom savas nem lúgos...
2011. szept. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

emésztés után lúgosító hatása van.


[link]

2011. szept. 2. 14:27
 4/10 anonim ***** válasza:
46%
Király, akkor csak a fogaid, a nyelőcsöved és a gyomrod fogja kikezdeni. Szerintem egyszerűbb lehetőségek is vannak.
2011. szept. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%

Kedves első: hiába savas a citrom, mivel citrusféle, így lúgosít. "Narancs, mandarin, grapefruit, lime, citrom: ezek az ismertebb citrusfélék, melyek hazánkban is könnyen hozzáférhetők. Igen magas C-vitamin, karotin- és flavon-tartalommal rendelkeznek, magas rosttartalmuknak köszönhetően pedig nemcsak az emésztésedet segítik, de a felesleges zsírok megkötésében is jelentős szerepet töltenek be."


Amúgy ihatod a citromot, de csak higítva. én lúgosító teát szoktam citrommal ízesíteni.

2011. szept. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
milyen az a lúgosító tea? hallottam valami zöldlötty-ről is, de ez mind lehúzás lehet sztem, olyan kva drágák...
2011. szept. 2. 14:47
 7/10 anonim ***** válasza:
például búzafű tea :) vagy lúgosító ételeket eszel, mellette zöld tea, ami pedig gyorsítja az anyagcserét :)
2011. szept. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
alapból is gyors az anyagcserém, napi 2-3x nyomom ki a brióst. zöldségek is lúgosítanak, csak nem nagyon tudok már annyit enni...
2011. szept. 2. 14:54
 9/10 anonim ***** válasza:
49%
ua lugosítás egyébként felesleges, azt mondta a kémia tanárom, a szervezet úgy érzi jól magát ha savas
2011. szept. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
75%

15:06!

Igazad is van, meg nem is. A normális állapot a savasság, csak a mértéke nem mindegy. Különben tényleg átestek a "nagyokosok" a ló túloldalára, szinte divatot csináltak ezzel a lúgosító mizériával, meg az agyon fertőtlenítéssel, közben többek között a bőr VÉDŐ SAVKÖPENYÉT is tönkre tehetjük vele, aztán csodálkozunk a sok gombás megbetegedéseken.

2011. szept. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!