Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A barátnőmet hogyan tudnám...

A barátnőmet hogyan tudnám rábeszélni, hogy erre nincs szüksége és újra legyen a régi?

Figyelt kérdés
Lenne egy nagy problémám. Barátnőm körülbelül egy fél éve fogyózik, és azóta nem menstruál. Kb. mióta összejött velem.173 cm, akkor 68 kg volt, nekem úgy is tökéletes volt, sőt. Valamiért megtetszett, és tényleg nagyon formás mindenhol, és ami kincsnek számít nagyon jó természete van, kedves, szerény lány. Az utóbbi egy hónapban elég sokat vitázunk és tökre megváltozott. Most kb 62 kg lehet de nem elégedett magával. Teljesen másképp viselkedik, mindig rosszkedve van stb. Amíg több kiló volt sokkal boldogabbnak látszott meg minden. Megbeszéltük, hogy ha nem jön meg neki Októberig, akkor elmegy orvoshoz, ezt kb egy hónapja beszélhettük meg. Erre ma szóba került a téma és mondta, hogy ő bizony nem fog elmenni orvoshoz meg, hogy én nem fogom eldönteni helyette, hogy mit csináljon, egyszóval tökre megmakacsolta magát. Én meg kétségbe vagyok esve, mert nagyon szeretem, és félek, hogy ennek később következményei lehetnek. Amúgy 16 éves lesz februárban és nem akarom, hogy emiatt tönkretegye az életét, mert most elrontja.Már nem tudom Mit csináljak...
2011. szept. 7. 15:40
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
beszélj a szüleivel,nagy valoszinüséggel koplal...ez nem vezet jóra,jó h időben észreveszed,de segitség kell neki.bár az h fél év alatt fogyott le 6kg-t az nem sok,de az h nem jött meg neki,semmiképp nem normális.
2011. szept. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Mivel még kiskorú így a szülei rátudnak parancsolni hogy elmenjen orvoshoz, beszélj a szüleivel, amint tudsz. Lehetőleg ne a barátnőd jelenlétében tedd ezt meg. Jogosan aggódsz miatta amit teljes mértékben megértek, de cselekedni kell a lehető leggyorsabban.
2011. szept. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
76%

Inkább vegyetek egy terhességi tesztet, ha volt szex.


[link]

A BMI-je szerint 68 kilósan enyhén túlsúlyos volt, akár tetszett neked, akár nem. Jól tette, hogy normálizálta a súlyát. Fél év alatt 6 kilót fogyni nem extrém dolog, sőt, kifejezetten jó. Heti fél kg-t szoktak ajánlani, ő pedig kéthetente fogyott 1 kilót. Tökéletesen csinálta.

A kalkulátor szerint 62 kilósan tökéletes.

Nyilván az egyéni adottságokat nem szabad figyelmen kívül hagyni, tehát a BMI egy irányadó érték csak, nem mondja meg a tutit 100%-ban, de pánikra semmi ok, legalábbis a súlya tekintetében.


A menstruáció elmaradásának 100%, hogy nem ez a fogyás az oka, mert a fogyás indokolt volt és normális tempójú, nem hirtelen történt és a barátnőd nem kórosan sovány.

A fogyás csak akkor okoz vérzéselmaradást, ha a szervezet már a túlélésért küzd, annyira nem kap táplálékot. Ha erről lenne szó, a barátnőd nem 6 kilót fogyott volna fél év alatt, hanem 15-20-at.

Tehát: az orvoshoz el kell menni minél előbb. Lehet viszonylag "ártalmatlan" hormonzavar, amit gyógyszerrel lehet kezelni, de ha valaha szeretne gyereket, akkor nem szabad elhanyagolni, és sajnos lehet súlyosabb probléma, ciszta, ilyesmi, ami nagy bajt okoz, ha nem kezelik. Ha szép szóra nem hallgat, szólja az anyukájának.

Igaz, csak 16 éves... de biztos, hogy nem lehet terhes? Mert a vérzés emiatt is kimarad.

2011. szept. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
törődj vele és legyél mellette, de az étkezési szokásaiba ne szólj bele, mert az csak rontani szokott a helyzeten. nem jó, ha azt látja, hogy a fogyása miatt plusz figyelmet kap.
2011. szept. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!:)

Még nem voltunk szexuálisan együtt,szóval az teljesen kilőve..

Próbáltuk megfejteni,hogy ez miért lehet,és arra jutott végülis,hogy valószínüleg azért nem menstruál mert fél éve nem eszik semmit szinte...

Ez lehetséges?Hogy azért nem jön meg neki,mert nem volt egyetlen olyan hét sem,amikor rendesen evett volna?

És az a durva az egészben,hogy szegény nagyon sokat szenved...És télleg nem eszik semmit...Viszont nem tudja elfogadni így magát...Én viszont nagyon szeretem,bárhogy,de az egészsége azért elég fontos lenne NEKEM,ha már neki nem az...

Amúgy szüleivel nagyon jóban vagyok,mindenképp beszélek velük ezután,megadtátok a kezdő lökést :)

2011. szept. 7. 16:17
 6/26 anonim ***** válasza:
82%
viszont ha nem eszik semmit és igy "csak" 6 kilo ment le,akkor azért irány a doki....már 20nak is le kellett volna mennie ennyi koplalástol...doki,doki,doki
2011. szept. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

És még annyi lenne a problémám,hogy nyár elején volt 60.4 kg azt hiszem...És mondta,hogy ő úgy is kövérnek érezte magát...

Hogyan hitethetném el vele,hogy gyönyörű?

Az osztályunkban is minden fiú csorgatja rá a nyálát,és ő tudja is ezt,de hogy ő MAGÁNAK nem tetszik... :( :S

2011. szept. 7. 16:34
 8/26 A kérdező kommentje:
És a viselkedésével összefügg valamennyire a fogyás ? :/
2011. szept. 7. 17:06
 9/26 anonim ***** válasza:

Dietetikus vagyok:

Az a fogyás tényleg nem tűnik soknak amit fél év alatt történt. A BMI elég csalóka kár volt erre hivatkoznia egyik válaszolónak. Az,ohgy egy BMI-vel valójában miylenke vgíunk túlsúlyosak, soványak vagy kövérek más is meghatáozza.

Többek közt az alkat, a csladi adottséágok, az hogy menyit mozog stb.


A menzes elmaradásának és a vislekedés változásával kapcosaltbna cska nanyit, ohgy drasztikus fogyókúra igne is okzhat ilyet attól függetlenül,hogy mi a súlyveszteség mértéke. Felborul a hormon háztaráts és ezek feleősek ezekért a tünetekért.

Azért én fenntartom a terhességi tesztet, és most nem benned kételkedem... Mióta vagytok együtt? Féléve?


Nézz körül az osztálban miylenek al ányok a barátnőd baártöi? Ők is fgoyokúréáznak?

mindképp állj mellette ez most nagyon fontos főelg ha ténlyeg aggódsz. beszélj a szüleivel és próbáljátok megyözni,ohgy először a gyerekorvoshoz menjen el kérjetek labor beutalós ahol általános vérkép mellett olyan vizsgálatokat is érdemes kérni amik esetleges felszívódási zavarokat kizárják. Aztán estelg nőgyógyász, endokrinológus, gasztroenterológus. S mindenképp lelki támogatás kell,hogy elfogadja magát 8pszichológus) illetve egy jó dietetikus sem árt.

2011. szept. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
bocsánat az elütésekért.. a kisebbik fiam közbeszólt és véletlen elküldtem:(
2011. szept. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!