Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ugye nem lehetek anorexiás?...

Ugye nem lehetek anorexiás? Mostanában kb.2-3 hónapja szinte semmit nem eszem, vagy maximum egyszer egy nap.

Figyelt kérdés
Nem azért kezdtem el nem enni, mert le akartam fogyni, hanem mert egyszerűen undorodom minden kajától. Anyu is észrevette ezeket és egyik nap azt mondta, hogy annyit és akkor eszem amikor ő mondja. Ebből az lett, hogy két nap csak hányni jártam. Pedig szerinte nem adott sok kaját. A magasságomhoz képest így is van rajtam még néhány plusz kiló, de a tünetek közül nem egy illik rám azok alapján, amit olvastam.
2009. ápr. 21. 18:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Magadban kell tisztáznod, hogy biztosan nem a súlyod miatt koplalsz-e. Attól még, hogy nem tudatosan kezdted el, tudat alatt ott bujkálhat a kisördög. Ha így van akkor könnyen kialakul az anorexia. Ha tényleg nem a súlyod miatt csinálod akkor "szimpla" étkezési rendellenesség, ami miatt ugyan úgy orvoshoz kell fordulni.
2009. ápr. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy depressziós vagyok. Már több öngyilkossági kísérletem is volt (érfelvágás, gyógyszer túladagolás). Jártam pszihologushoz de semmit sem segített csak tovább rontott a helyzeten. Az egyik nagyon jó barátomnak megígértem, hogy nem vágom meg magam többet, és nem veszek be semmit sem. Ezt ő minden nap ellenőrzi is (amiért nagyon hálás vagyok). De az érzés, hogy nem csinálhatok semmit kezdett megfojtani, és ezért kezdtem el egyre kevesebbet enni,hogy így büntessem magam, míg eljutottam a mostani állapothoz, hogy szinte semmit nem eszem. Már ha akarnák sem tudnák többet enni, mert eddig nem egyszer megpróbáltam, de mindig kijött belöllem. :(
2009. ápr. 22. 16:36
 3/4 anonim ***** válasza:
Megértelek. Gondolom 16-18 év körüli lehet, én is nehezen jutottam át ezen a korszakon, nekem a sok családi probléma nehezítette meg. Becsüld meg a a brátodat aki segít, sok embernek ilyenkor nincs senkije aki mellette álljon. A lényeg, hogy ne abba vezesd az energiádat, hogy büntesd magad. Te most elképzelhetetlennek tartod, hogy jobban legyél, hogy normális ember legyél de hidd el nem az! És ehez nem pszichológus kell, csak egy igazi jó barát aki melletted áll és hogy elfogadd, hogy sokan átestek ezen, te is át fogsz, csak ne tényleg ne abba fektesd az energiádat, hogy kikészítsd magad. Kösd le magad inkább tanulással, sportal. Menj egyetemre, szerezz új barátokat, költözz el, kezdj egy új életet. Rendbe fogsz jönni, csak el kell hinned! Sok sikert és ha van kérdésed vagy problémád nyugodtan írhatsz e-mailt is!
2009. ápr. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.
2009. máj. 15. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!