Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért gondolok ennyit az evésre?

Miért gondolok ennyit az evésre?

Figyelt kérdés
Délelőtt tök sokszor eszembe jut, hogy milyen finom lesz az ebéd, és már várom. Ebéd után meg a vacsorára gondolok. Legszívesebben egész nap rágcsálnék valamit. Sztem többet is érzem magam éhesnek, mint kéne. Pedig viszonylag egészségesen táplálkozom, normális adagokat. Szeretem az ételek ízét, nem vagyok kövér egyáltalán, de nem akarom, hogy a kaja irányítja az életem. Lehet, ez stressz miatt van? Így vezetném le a feszültségem? Mit tehetnék ellene?
2011. szept. 28. 22:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem lehet,hogy unatkozol nem találod kellöképen fölmagad.

Mert én akkor vagyok ilyen mindig csak azt keresem mi van a hütöbem pedig nem is vagyok éhes.

2011. szept. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel én is így vagyok, még akkor is, ha egész nap rohanok. Egyszerűen imádom az ízeket, a finom ételeket, legszívesebben egyfolytában ennék :(
2011. szept. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
30%
Csatlakozom. 168/52 L
2011. szept. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet tesztelni, mekkora a baj.


Nálam is ez volt (és van is néha).


Háziorvos végignézett rajtam, és ezt javasolta:

1. Aludjam ki magam!

2. Reggel várjam meg, míg jelez a gyomrom, és akkor lakjak jól teljesen! Teljes kiőrlésű kenyér, tojás, sonka, saláta vagy valamilyen zöldség (paprika, paradicsom, retek). Igyak mellé teát vagy narancslevet.


Sosem szoktam ennyit reggelizni, de ennek eredményeképpen végre egyszer az életben jól laktam, és 5 órán keresztül nem néztem a hűtőre, ami nálam nagy szó.


Tehát következtetés:

1. Ha nem alszod ki magad, a szervezeted valahogy így reagál a fáradtságra, hogy egész nap ennél.

2. Ha kimarad a (minőségi) reggeli, a szervezet egész nap ezt akarja bepótolni, tehát mindig rájársz a hűtőre.


Az ilyen kaják meg, mint kakaós csiga és társai, gyorsan megemelik a vércukorszintet, ami aztán gyorsan le is esik és megint éhes vagy egy fél óra múlva. Tehát rendes kaja kell reggelre. Vigyél magaddal a suliba tartalmas szendvicset.


Ha ezek közül egyik se problémás neked, akkor azt mondom, foglald el magad olyannal, ami valóban érdekel.

Vagy egyszerűen edzed az akaraterőd.

Pl. hazamész suliból, ebédelj meg rendesen. Utána nem tudom mit szoktál csinálni. De gondolom tanulsz valamennyit.

Mondd azt magadnak, hogy "na jó, most két órán keresztül tanulok, utána engedélyezek magamnak egy joghurtot"

Utána meg "most netezek x órát utána megeszek egy almát"

és így tovább.

Annyit még tegyél magadért, hogy egészséges nasikat választasz. Pl. alma, puffasztott rizs, egyéb nyers gyümölcs vagy zöldség, joghurt, diákcsemege...


Kialvatlanság, stressz, unalom és nem megfelelő táplálkozás is okozhat ilyen éhségtüneteket.

A vitaminhiány is lehet okozója.

Ha nem szedsz semmit, akkor érdemes lenne multivitamint szedni, mert ha hiányzik egy vitamin a szervezetnek, akkor nem hagy békén és addig nyaggat éhséggel, míg meg nem kapja amit akar. (kivéve B vitamin és vas, mert ezek hiánya kifejezetten étvágytalanná teszik az embert)

2011. szept. 29. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kösz a tippeket, de már nem járok suliba.

Reggelire ilyen egészséges dolgokat szoktam enni, amit írtál, bár lehet kevés. Megpróbálok többet. Vitamint is szedek.

Köszi!

2011. okt. 15. 12:32
 6/6 anonim ***** válasza:

Jó, ha nem jársz suliba, akkor gondolom dolgozol, a képlet ugyanaz.


ha gyereket nevelsz, akkor gondolom van vele dolgod elég.


ha meg csak úgy otthon vagy, akkor megvan az unalom-evés oka.

2011. okt. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!