Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért kezd el folyni az...

Miért kezd el folyni az orrom, valahányszor kajálok?

Figyelt kérdés
Minden egyes alkalommal, mikor ebédelek, elkezd folyni az orrom. Nem vagyok allergiás, nem vagyok megfázva, elméletben nincs semmi bajom. Normális kajákat eszem, leves-főétel, semmi extra. Nagyon zavaró, hogy akárhányszor eszem egy közösségben, fújnom kell kaja közben az orromat... :S
2011. szept. 30. 22:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

a forró/meleg levestől nekem is.


ha nem eszek levest (nem szeretem) nincs baj

2011. szept. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
a meleg gőz miatt. Ezért is jó ha taknyos vagy és nem szelel az orrod kamilla teával gőzölni magad. Feléhajolsz, törölköző a fejedre, beszívod a meleg, de nem forró gőzt, és az segít. Szal normális reakció, de lehet akár erőspaprikától is.
2011. szept. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Erre én is gondoltam logikus is. De már a pizzától is elkezd... :)
2011. szept. 30. 22:26
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Forró levestől és fűszeresebb, aromásabb kajáktól velem is gyakran megesik, a gőz tényleg takonyeregető hatású, az orrnyálkahártyát meg sok karakteres íz és illat irritálhatja, ami szintén váladékozást eredményez.

Nem nagyon lehet tenni ellene semmit, esetleg érdemes lassan enni, megvárni, amíg kicsit jobban kihül, és az arcüregeidet amennyire megoldható, a tényértól távolabb tartani.

2011. szept. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát megáldott a természet rendesen... :S Köszi a válaszokat és a tanácsokat! ;)
2011. szept. 30. 22:59
 6/10 anonim válasza:
100%
Én akármit eszek folyik az orrom. Szörnyen irritál de mindig hordok magamnál pzs-t.
2011. okt. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Na ugyanez nálam is. Nem csak főtt ételeknél. Legyen az hambi, pizza, darás tészta, tök mindegy. Érzem, hogy kezdek megtelni, azaz jóllakni és nekiáll folyni az orrom, hihetetlen... De nem most kezdődött, csak most kezdett el nagyon zavarni. Szörnyű!
2011. okt. 3. 01:11
 8/10 anonim válasza:
Ja rajtam mindig röhögnek anyuék, mert nekik is feltűnt. És mindig azzal szekálnak, hogy ez pszichés alapon van nálam.
2011. okt. 3. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ez biztos, hogy nem pszichikai oka van. Ez simán valami fiziológiai dolog szerintem. De ha ilyennel elmennék orvoshoz, kiröhögne az biztos. :D
2011. okt. 4. 10:17
 10/10 anonim válasza:
Nekem akkor folyik az orrom ha jót eszem. Tehát imdádom azt a kaját. Élvezem az ízeket, ah rágom a falatokat az vlm mennyei és érzem ah lassan kezdek megtelni miközben jóízűen zabálok... ha viszont vlm nem finom kaját eszem, akk nem folyik az orrom. Érdekes.
2017. jan. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!