Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tegnapelőtt elcsaptam a...

Tegnapelőtt elcsaptam a hasamat, és azóta csikar. Van valami házi gyógymód, hogy mit lehetne enni, ami kicsit megfogja?

Figyelt kérdés

Tegnapelőtt este rendeltünk kaját, és én is rosszul lettem tőle reggelre, a barátnőmnek meg már aznap éjjel ment tőle a hasa.

Nekem is csikar, fel is fúvódtam tőle, és már nagyon zavar. :S Tudom, hogy 1-2 napon belül elmúlna, de nem tudtok valami tippet adni? Valami kis házi jellegű gyógymódot? Mit használ ilyenkor? Mármint a széntablettán kívül?


Előre is köszönöm!


2011. okt. 6. 09:49
 1/7 anonim ***** válasza:
diéta
2011. okt. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát a széntabletta az pont nem használ, aminek ki kell jönni, az jőjjön ki, mert ha nem, bent okoz gyulladást meg egyéb problémákat.

Diéta: főtt krumpli, főtt rizs (olaj nélkül), főtt répa, sütőtök, pirítós fehér kenyérből, háztartási keksz, ropi, sok folyadék.

Ha bírod, akkor kóla. (Cukros verzió, nekem be szokott válni, doki tanácsolta gyomorrontásra. De ha nem bírod a szénsavasat alapból, akkor inkább ne.)

2011. okt. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Amúgy honnan rendeltetek, ha nem titok?

Márcsak hogy én ne rendeljek onnan...

2011. okt. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Valóban az, ha nem eszel semmit.

Délután már ehetsz kis háztartási kekszet, vagy vízben főtt krumplit, de csak sóval, ne vajjal.

És sok folyadékot igyál!

A borsmentatea pl. nyugtatóan hat a gyomorra, a kakukkfű a puffadásra, bélgörcsökre jó, a kamilla pedig gyulladáscsökkentő.

2011. okt. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Én is a gyógyteákra szavaznék, pluszban még ott van citromfű-tea.
2011. okt. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tanácsokat! Tea szerencsére még van is itthon, meg pirítóst is tudunk csinálni, úgyhogy remélhetőleg megleszünk. :)


Nem titok, pizzát rendeltünk. Valami "Pizza Művek" vagy mi a fene volt a neve. Mondjuk lehetett volna annyi eszem, hogy nem tűlük rendelünk, mert a lakótársam pont előző este rendelt ugyanonnan és ő is rosszul lett, csak akkor még nem tudtuk, hogy ez a pizza miatt van...


Na, de köszönjük szépen az ötleteket. :) Aki a Coca-colát javasolta, tőle kérdezem: nem tudod, ez működik Fantával is? Csak mert tegnap vettünk, reggel ittam belőle, és azóta kicsit jobban is érzem magam.

2011. okt. 6. 10:07
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nekem a doki kimondottan kólát mondott, azt mondta, hogy ellenzi az üdítőivást, de gyomorrontásra mindig kólát javasol.

Lehet, hogy a szénsav kicsit segített nektek, a kólának viszont hasfogó hatása is van állítólag.


Figyu, ha ennyen rosszul lettetek, érdemes lenne bejelenteni az ÁNTSZ-nél, de legalább felhívni a pizzériát, elmondani, hogy ez történt és visszakérni a pizza árát. És persze többet nem rendelni...

2011. okt. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!