Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Rokonaink krumplijától rosszul...

Rokonaink krumplijától rosszul vagyok minden alkalommal. Mi lehet az oka, valami vegyszer?

Figyelt kérdés
Nem értek az ilyen dolgokhoz, hogy egyáltalán permetezik-e, vagy mitől lehet. Az íze is rossz, olyan savas vagy vegyszeres utóíze van. Én már nem is főzök belőle, és a párom is néha rosszul van ha eszi. Azért kellemetlen a dolog, mert apósomék mindig abból főznek, persze szerintük semmi baja... Így mikor náluk ebédelek, kénytelen vagyok megenni, és hamarosan a kislányom is :-( Félek hogy baja lesz tőle!
2009. ápr. 30. 07:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem hallottam még "krumplimérgezésről", kivéve, ha éretlen és zöld, mert olyan állapotban tartalmaz méreganyagokat, amivel egyébkénta krumpli a kártevői ellen védekezik. Szerintem ne egyetek belőle, de azt megkérdezhetnéd, hogy permetezik-e?
2009. ápr. 30. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mi ugyanígy jártunk nagymamám krumplijával. Sok bogár volt neki rajta, ezért nem is tudom hányszor permetezték. És elég rossz krumplijai lettek, sok hibás volt közte, és nem is szép sárga színe volt a belsejének, hanem fehér. De amikor pürének csináltuk vagy valamilyen ételbe tettük, akkor nem tűnt fel, hogy az íze is rossz. Csak majd nekem, mikor héjában süttem és úgy magában ettem, olyan fura kesernyés utóíze volt, és utána hányingerem is lett tőle. Azóta sem eszem belőle. Biztos a permet miatt van, mert amikor nem permetezte, kutya baja sem volt. Nem csak a földből veszi fel a tápanyagokat, hanem a levelein keresztül is, és a vegyszer így belejut a krumpliba is. Baja szerintem az embernek nem lesz tőle, esetleg ha kiló számra enne belőle, de biztos nem egészséges, úgyhogy gyerek inkább ne fogyasszon belőle.
2009. ápr. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2009. ápr. 30. 14:40
 4/4 A kérdező kommentje:
Ja igen mi is úgy vagyunk hogy pürében nem érezni, hanem mikor héjában főztem, akkor voltunk először rosszul tőle
2009. ápr. 30. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!