Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Étkezés utáni hányingerrel...

Étkezés utáni hányingerrel mit kezdhetnék?

Figyelt kérdés
minden étkezés után hányingerem van (nem csak fő étkezések, sőt, egyáltalán nem, mert nem reggelizem, nem ebédelek és vacsorázni is csak ritkán ülök le, mindnek megvan a nyomós oka, nem szeretném kifejteni) B6 vitamint, amit ilyenkor ajánlani szoktak, szedek, elvileg teljesen egészséges vagyok, de mégis elfog a hányinger evés után. valami javaslat? (fiú vagyok!)
2011. okt. 21. 20:39
 1/9 anonim ***** válasza:

És fel is szokott jönni a savad?

Amúgy lehet nem fogsz örülni, de amit javasolni tudok, hogy gasztroenterológushoz menj, ha nem talál semmit idegi alapú lhet a probléma.

2011. okt. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egyél normálisan!Valószínűleg attól van hányingered.
2011. okt. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%
Rennie, esetleg egy pohár sör, viccen kívül segíthet. De régebben nálam még egy szál cigaretta is segített ilyenkor.
2011. okt. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ja, és még annyi hogy ne zabálj, hanem egyél.
2011. okt. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Feltétlenül tedd amit az első mond válaszoló mondod, mert feltehetően refluxra gondolt ő is.Tipikus tünet lenne.De ezt mondja meg orvos.Nekem 4 hónapja van, borzalmas közérzettel járt együtt, ennek utána kell menned orvos segítségével, kérj sürgősségi időpontot.De itt tényleg fontos kérdés, hogy a savd feljön e.Addig is amíg nem derül ki,aludj úgy, hogy 20cm-rel emeled éjszak a fejed magasságát.
2011. okt. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

szerintem is azért van,mert rendszertelenül eszel és ha eszel is egyszerre sokat és utána hányingered van,mert kipukkadsz

én is voltam ebben,próbálj napközben többször rágni valami...de egészségeset,ne csak a sok cukrot és stb...és szedhetnél vitamint is esetleg béres csepp sem ártana az csinál rendesen étvágyat,így visszaszokhatnál a rendszerességre

22/L

2011. okt. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A kérdés az, h mit eszel...

Lehet, h vmilyen alapélelmiszer okozza a problémát, amire nem is gondolnál.

2011. okt. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

első válaszoló: néha igen. voltam gasztroenterológusnál, vettek vért, aztán felhívtak, hogy semmi bajom.

második válaszoló: ha tehetném, ennék rendesen csak nem megoldható, de köszönöm a válaszod.

harmadik: a Rennie se használ semmit.

negyedik: egyik ismerősömnek is van, azt mondja elég szar, jobbulást neked is :) és köszönöm a választ :)

ötödik: hát... nem tudok mit írni, de köszönöm a válaszod :)

hatodik: elképzelhető, köszönöm :)

2011. okt. 22. 12:43
 9/9 anonim válasza:
Szia!Szerintem ha valaki nem étkezik rendszeresen,ott már kezdődnek a gondok.Nem reggelizel nem ebédelsz ez semmiképp nem jó a szervezetedre nézve.Gondolom a nyomós ok az idegesség lehet.Próbáld meg ha csak egy pár falatot is de egyél reggel mert hidd el az sokat számít,hogy megindul rendesen az emésztésed.Ha nem segít akkor szerintem az idegesség az oka.
2012. okt. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!