Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan hizhatok meg egy...

Hogyan hizhatok meg egy csöppet? sovány vagyok, és már elegem van. talán az étkezésem miatt, vagy mert nem sportolok?

Figyelt kérdés

Nagyszüleim is már számtalanszor mondták hogy keveset eszek meg válogatok.


ez is okozhatja a vékonyságom?

volt hogy elkeztem edzeni (fekvőtámas, stb) abban reménykedve hogy nem leszek ilyen vékony, de semmi változás nem történt, és csak izomláz volt, de ugyanolyan vékony vagyok, már utálom magam.

szóval csak azt szeretném hogy egy kicsit meghízzak és vastagabb lehessek.

mit tegyek? vagy mit és mennyit és mikor egyek?


2011. okt. 23. 12:37
 1/4 A kérdező kommentje:
bocsi kihagytam (fiu vagyok) 19 éves, alig 48 kiló, és kb 160cm.
2011. okt. 23. 12:39
 2/4 anonim ***** válasza:

Én 12 éves lány vagyok,53 kg és 156 cm.

Hát,magas sem vagy,úgy hogy szerintem ez genetika.

de azért ehetnél többet.

2011. okt. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
hát igen, és ezt mostmár megfogadom, muszáj lesz többször és többet táplálkoznom. amugy meg van úgy hogy eszek valamit és úgy kivánom még, és még, és még, de már nem megy, de viszont még érzem hogy éhes vagyok. ez talán azért mert keveset eszek és ilyenkor ennék egy fazékkal is, csak már nem fér belém :D :/
2011. okt. 23. 12:51
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem enni kell, hanem táplálkozni. Teletömheted úgy a hasad, hogy alig viszel be hasznos anyagot, károsat annál többet. Táplálkozni annyit jelent, hogy olyan élelmiszereket fogyasztasz, amik ellátják a szervezeted azokkal az anyagokkal, amik folyamatosan biztosítják számodra az energiát, támogatják az immunrendszered, fenntartják az anyagcseréd egyensúlyát.

Az izomszövet építőkövei a fehérjék, de te vagy a kőműves, meg kell dolgoznod érte. Ehhez energiát a szénhidrátokból nyerünk. Szükség van még némi zsiradékra, ami szintén energiaforrás, de szállítja a zsírban oldódó vitaminokat, szigetelik a testet és fontos szerveinket védelmezik.

A vitaminok és nyomelemek biztosítják, támogatják, összehangolják szervezetünk egészséges működését.

2011. okt. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!