Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Gyors tanács székrekedésre?...

Gyors tanács székrekedésre? Nagyon sürgős!

Figyelt kérdés

Már lassan 2 hete(!!!), hogy nem volt székletem, az emésztésem szinte leállt, hisz nem tud üríteni. :(( Rájöttem már, hogy mi okozta a székrekedést, de már nagyon meg szeretnék tőle szabadulni!!!!!

Szilva lekvár, befőtt, lé minden volt, éhgyomorra joghurt, simán vaj, langyos víz, rengeteg tea, és SEMMI! Meg se moccan :'( Erős, chilis ételeket is ettem, hátha, de semmi! Eleve az emésztésem nem a legjobb, sajnos genetika, tehát életembe még csak akkor volt hasmenésem, mikor egyszer túladagoltam a hashajtót. De most még az sem segít! Beöntés lenne a megoldás? Segítsetek!


2011. nov. 6. 16:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, beöntés ilyenkor már caak az segít, mivel a végén összetömörödött és kiszáradt így dugószerűen eltorlaszolja a "kijáratot". Nem muszáj egy teljes 2 literes adagot használni, lehet, hogy már fél liter fellazítja a végét és onnantól kezdve nem lesz probléma. Ez a legkíméletesebb és leggyorsabb megoldás.
2011. nov. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát már csak a beöntés segít, de gyorsan. Különben kórházba kerül és akkor kikaparják kanállal, az meg gáz.


Ha rendbe jössz, próbáld ki ezt: Vegyél zabpelyhet (kilapított egész szeműt, ne öröltet) és áztasd meg bő vízbe, hogy ellepje, majd önts rá még tejet és főzd pár percig, cukorral fahéjjal. Kb. 2 evőkanál zabpelyhet egyél mindennap. A végén rakhatsz bele gyümölcsöt is. A lényege, hogy a rostok felszívják a vizet, amit a bél sem tud vissza szívni, ezért nagyon lágy, puha székleted lesz, szó szerint kicsusszan. Jobbulát

2011. nov. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A beöntés előtt azt próbáld még meg, hogy pár kanál étolajat megiszol. Hátha hat.
2011. nov. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azonnal menj orvoshoz, ez már nem vicc. Simán lehet bélcsavarodásod, amibe bele lehet halni. Nem hiszem, hogy elég az otthoni kúrálgatás. Orvos!!!
2011. nov. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kellene otthon tartanod glicerines végbélkúpot. Ez 10 percen belül hat.
2011. nov. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Még mikor apukám elment, itthagyta az ő aranyerére valót. Az hatott végül.
2011. nov. 10. 19:30
 7/7 anonim válasza:
látom régi kérdés de a kúp segítiett?? én is ugyanebben a helyzetben vagyok :://
2014. okt. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!