Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mitől lehetnek evési problémái...

Mitől lehetnek evési problémáim? Részletesen lent.

Figyelt kérdés

9 hónapig szedtem fogamzásgátlót, most nem szedek semmilyen gógyszert 2 hete.. Eddig volt hogy naponta csak 1-2 alaklommal ettem, nem is igazán esett jól semmi, kifejezetten rosszul voltam, ha nagyobb adagot ettem. Most viszont pont az ellenkezőjét vettem észre, éhes vagyok, óránként tudnék enni.

Ez lehet az időtől vagy a gyógyszer abbahagyása a felelős? Próbálom kontrollálni magam.


2009. máj. 7. 18:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Át kell álnia hormonjaidnak, ennek lehet ilyen következménye is.
2009. máj. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Értem.. és ez meddig tarthat? Utána minden a régi lesz?
2009. máj. 7. 21:11
 3/3 anonim ***** válasza:
A hormonális átállás lehet 2-3 hónap is, de a kisérő tünetek nem feltétlenül tartanak annyi ideig. Ha az étvágyad ilyen "szuper" marad még 2-3 héten túl is, akkor mérd meg a testsúlyod és egy hét múlva újra. A súlygyarapodás mértéke fontos. Ha a testmagasságodhoz és alkatodhoz képest ideális volt a testsúlyod az elmúlt években, és most a gyógyszer elhagyás után csak 2-3 kilót hizol, akkor ez még nem probléma. Ha nagyon vékony voltál és most hizol többet akkor ez sem probléma. Ha viszont túlsúlyod van és erre még ráhizol, akkor fordulj szakemberhez, hogy az étvágyadat kordában tartsa. Pl: akupunktúrával. Harmonizálni kellene a szervezeted működését, ha 2-3 hónapon túl is tart a nagy étvágy, vagy más jelentős változás is történik.
2009. máj. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!