Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan lehetne hatékonyan...

Hogyan lehetne hatékonyan hízni? (Részletesen kifejtve alant)

Figyelt kérdés

Üdv.

Szeretnék egy kis segítséget kérni!

Szóval a helyzet az, hogy jelenleg 183 centi vagyok, kicsit talán magasabb, na most emellé társul egy 53 kilós súly ami szerintem elég kevés (fiú). :)

Érdekes, mert régebben rengeteget sportoltam, triatlonoztam 6 évig, utána kung-fu-ztam is 2 évet, igaz azt már nem annyira keményen. A probléma az, hogy ezek mellett sem voltam képes meghízni, izmosodni, legalábbis látszatra egyáltalán nem. Az utóbbi 3 évben nem igazán csináltam semmit, egyszer-egyszer elmentem futni, azért még most is simán lenyomok 15 km-t biciklivel megállás nélkül stb. Szóval azért még maradt valami hagyatéka, viszont nem látszik.

Ami fontos még az az, hogy NEM eszem húst több mint 10 éve, és ezzel nem is akarok felhagyni semmiképpen (halat sem).

Jelenleg 16 éves vagyok egyébként.

Kondiba járni nem igazán tudok, meg nem is szeretnék. Természetes spottal akarok valami eredményt. Nyár vége lenne a kitűzött cél legalább 10-12 kiló pluszt felszedni persze nem zsírban:)


Amit tudok tenni:

Kajálok rendesen.

Elkezdem megint a keményebb sportot (biciklizés, fekvő, felhúzódzkodás, felülés stb.) Napi 2 órát rá tudnék szánni.

A nyaramat egyébként is itthon töltöm, mert készülök az egyetemre, tanulnom kell, nagyon sokat viszont mellé szeretném még akkor ezt is, mint célkitűzés.


Kérlek, próbálj meg hasznos (és ha megtisztelsz, részletes) tanácsokkal szolgálni.


Köszönöm.


2011. jún. 21. 23:29
 1/3 anonim ***** válasza:

1-2 tipp:

- egyel naponta legalabb 6x

- mivel hust nem eszel, a feherjet novenyekkel helyettesitsd (eszel tojast? iszol tejet?) a feherje irto fontos, mert az izmaid ebbol fognak felepulni

- zoldseget, sajtot, magokat: mogyoro, mandula, szotyi, dio (ezek eleg zsirosak, de "jo" zsirok vannak bennuk)

- napi legalabb 4-6 gyumolcs

- fo etkezesek kozott nasinak peldaul egy nagy bogre tej (ha iszol) egy gyumolcs meg egy marek mogyi

- gyurj kemenyen heti 3x-4x, a tobbi napokon lajtos sport. A gyuras legyen sulyemeles, guggolas, fekvotamasz stb. Nem kell egyszerre 100at csinalni, tudod az izmaid nem tudnak szamolni. Csinald a gyakorlatokat nagyon-nagyon lassan. Igy idot sporolsz meg, mert nem kell 50-et csinalni egy gyakorlatbol, hanem mar 10-15-nel ki fogsz merulni. A lelegzes fontos!

- hizni nem tortatol, csipsztol, sutitol kell, de gondolom ezt tudod te is :)

- teljes kiorlesu lisztbol keszult kenyer, teszta (a feher lisztet keruld ha lehet)

- magas kemenyito tartalmu zoldsegek (krumpli, kukorica, repa ellentetben a "vizes" zoldsegekkel mint a brokkoli, cukkini, karfiol)

- gyumik kozul banana, korte, alma, szaritott gyumik ellentetben a "vizes" gyumikkel mint a narancs, eper, dinnye)

- igyal sok vizet, napi 2-3 liter (no kola!)

- aludj eleget - nagyon fontos, mert hiaba gyursz annyit mint a haz, ha nem hagyod h a tested kipihenje/regeneralja magat, akkor csak artani fogsz neki.


Sok sikert!

2011. jún. 22. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kiegyensúlyozott táplálkozás nélkül nem sok esélyed van.

Max felzsírosodhatsz ha növeled a szénhidrát bevitelt,de ahhoz,hogy izomban fejlődj hús nélkül nem fogod tudni bevinni a fejlődéshez elengedhetetlen fehérje mennyiséget.

A hátráltató hiánybetegségekről nem is beszélve.

Szerintem azt kell először is mérlegre tenned,hogy a kitűzött célod érdekében hajlandó vagy-e lemondani arról ami nem működik-de már megszoktad-és alkalmazni azt ami működik és a célhoz nélkülözhetetlen.

[link]

Egy ilyen étrenddel indíthatsz,de nézhetsz mást is kb 3000kalória jó lesz kezdésnek.

[link]

A sok edzéssel meg csak az állóképességed növekedne,mert nincs amiből tudna az izom építkezni.

2011. jún. 22. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nagyrészt egyet értek a részletes válaszokkal, ha szabad, csak kiegészítést teszek:

Egy tisztító kúra mindenképp jót tenne, mert lehet esetleg felszívódási probléma a beleidben: legalább egy leszálló vastagbélmosás jól jöhet, de inkább egy teljes mosás, de házilag nem szabad végezni a hidrocolon tisztítást (más néven colon hidroterápia), erre speciális gépek szolgálnak wellness központokban, igaz, nem olcsó (15-20 ezer FT / alkalom).

A teljes emésztőrendszeri tisztítás is elvégezheted, ha még biztosabbra akarsz menni, tapasztalatom szerint én kipróbálnám előbb a hidrocolónt, hogy könnyebben menjen a teljes; teljeset sósvizes kúrával szokás, nem jut eszembe a neve, ha nagyon érdekel, a szekrényemben van róla leírás, megkeresem: lényege, hogy 5-6 liter sós vizet meg kell inni ehhez, folyamatosan, eközben bizonyos folyamatos jógagyakorlatsort kell végezni (mozgás, tornajellegű), NEHOGY A VESÉBE MENJEN az oldat, hanem végigfolyjon a végbélig hamar. Egy-másfél óra, és már csak a víz folyik ki. Sokak sikerét közvetlenül tapasztaltam ebben, de mivel nekem vannak bizonyos emésztőszervrendszeri problémáim, jobb lett volna előtte hidrocolonoznom, mivel a sósvizestől csak félsikerem lett.


! A vastagbél tisztítása a LEGELSŐ a tisztítási módok közül, mert a többivel elért eredményt visszavetheti, ha nem kellően tiszta a vastagbél.

Ezen elvekről részletes leírást adnak Dr. Török Szilveszter egyes könyvei ,cikkei. Per pill nincs előttem konkrét link ehhez, de ha kell, megpróbálok utána nézni, előbb azonban megkérlek, te keress rá a neten.


ÁLTALÁNOS, mindennapi étkezési szokás gyanánt javaslom, amit egy másik topicban írtam, nem akarom megismételni, jobb, ha linkelem:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__taplalkozas__1915898..

2011. jún. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!