Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Epekőre diéta? Sok-sok normáli...

Epekőre diéta? Sok-sok normális választ kérek szépen!

Figyelt kérdés

Pár napja derült ki, hogy több kisebb epekövem van.Egyelőre panaszokat nem okoznak, nem is szeretném műttetni magam ameddig nem szükséges.

Próbáltam utánajárni mit lehet enni, de nagyon vegyes véleményeket olvastam.A doki diétát javasolt, viszont egy csomó minden elvileg tiltólistás amit normál diétánál szabad.Akinek szintén hasonló problémája van mi vált be?

Olvastam a fekete retek cseppekről is... ér az valamit?

Köszönöm előre is! :)


2011. nov. 7. 14:31
 1/3 anonim ***** válasza:

A legfontosabb, hogy regglizz. Akkor telítődik az epehólyag, ha nem eszel nem tud kiürülni, és voilá: epekő.

Amúgy Cholagol cseppeket szedj, és igen, a fekete retek is jó.

2011. nov. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
sószegény, zsírszegény diéta, fekete retek jó magában is, mert epehajtó hatása van. Nekem sajnos nem segített a diéta, műteni kellett, de nem nagy beavatkozás, rutinműtét, 24 órával később már otthon is voltam. Az én helyzetem egy 2 hónapos pici babával volt nehezítve, így kevesebb fájdalomcsillapítót kaptam, hogy mielőbb tudjak szoptatni, de így is abszolút elviselhető volt a fájdalom.
2011. nov. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nagyon emberfüggő, hogy kinél milyen étel okoz problémát.

Nekem már az epehólyagom sincs meg, de gond nélkül megeszem a pörköltet is, jó zsírosan, anyám módra.

Viszon a babtól halálomon vagyok ...

Tényleg azt mondom, hogy ki kell tapasztalni, de általános írányelv a zsír és fűszer nélküli étel.

2011. nov. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!