Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szüksége van-e az embernek húsra?

Szüksége van-e az embernek húsra?

Figyelt kérdés
Az, hogy biológiailag mindenevőek vagyunk, nem adja meg a választ. Elfogultság nélkül kérdezem mind a húsevő bajnokokat, mint a vegetáriánusokat.
2011. nov. 9. 13:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nincs szüksége. Minden szükséges tápanyag biztosítható növényekből.
2011. nov. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon alaposan átgondolt az étrended(azaz pontosan megvan, hogy mit és mikor eszed, és mennyit), illetve a szükséges étrend-kiegészítőket megeszed(Fe, B12), akkor elhagyható. Ellenben ha ennyi időd nincs a táplálkozásod megszervezésére és következetes végrehajtására, akkor ennek jellemzően hibás diéta lesz az eredménye. Szerintem ez leginkább azok "játszótere" kellene legyen, akik háztartásbeliek. Nekik könnyebben megoldható, hogy rendszeresen azt és akkor egyék, amit kell.
2011. nov. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Egészségtelen (ellentétes az optimális táplálkozással) is a húsfogyasztás, vagy csak egyszerűen mellőzhető?
2011. nov. 9. 14:22
 4/17 anonim ***** válasza:
Ha ésszel étkezik az ember, nem egészségtelen a húsfogyasztás.
2011. nov. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Nem egészségtelen, bárki bármit mond neked. Ez is egy olyan dolog, melyet célszerű nem túlzásba vinni(értsd 20 kg csirke/hét) hiszen magas energiatartalma miatt könnyű túllőni az optimális napi kalóriabevitelent. De ez ugyanúgy eljátszható zöldségekkel is, de alacsonyabb fajlagos kalóriatartalma miatt nehezebben. De van olyan, aki épp ettől hízik el.
2011. nov. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Igazából itt nem a húsról van szó, hanem a fehérjéről. Fehérjére elég nagy mennyiségben van szüksége a szervezetnek, ezt pedig legkönnyebben a különféle húsokból tudjuk magunkhoz venni (megjegyzem a vassal egyetemben).
2011. nov. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Igazából nem a húsról van szó, hanem a fehérjéről, valóban. Csak a húsból mondjuk nincs annyi típus, mint mondjuk zöldségből, és az igazi kérdés a fehérjét tartalmazó közeg, amit a szervezetnek le kell bontania.

Éppen ezért írtam a biológiai adottságot is, mert szóban kérdeztem itt-ott, és mindig az volt a válasz, hogy de mert olyan a fogazatunk is, és hogy meg tudjuk rágni, etc. Csak hogy az emésztőrendszer nem csak a szájból áll.. :)

2011. nov. 9. 14:59
 8/17 anonim ***** válasza:
szerintem kis mértékben igen.a mértéktartáson van a hangsúly.önmagában nem a húsevés az egészségtelen,hanem a túlzott fogyasztása+a sok tápszer,hormonkészítmények,amivel etetik az állatokat.tehát ilyen értelemben egészségtelen,de ha csak a húst nézzük,amit az anya természet adott,az nem.Mondjuk ha az állati fehérjét vesszük,akkor el tudom fogadni azt a nézetet,hogy vki nem eszik húst abszolut,de tojást,tejterméket igen,szerintem ez még korrekt.mert pl.a D-vitamin miatt fontos enni legalább tojást,mert növényekben nem nagyon fordul elő,csak húsokban,tojásban.szóval a totál vegaság nem igazán szimpi.
2011. nov. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
46%
Nekem szükségem van húsra. Nem tudnám másból magamhoz venni a szükséges fehérje mennyiséget. És hús még nem borította fel az emésztésemet, ellentétben egy-két más kajával.
2011. nov. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
21%

Nem.

A húsevés növeli az emberben a félelmet és a szorongást, mivel az állatok a vágóhídon átélt szorongása lerakódik a húsukban. Ezt több embertől hallottam.

Pár hete alig eszem húst és máris nyugodtabb vagyok.

2011. nov. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!