Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szüksége van-e az embernek húsra?

Szüksége van-e az embernek húsra?

Figyelt kérdés
Az, hogy biológiailag mindenevőek vagyunk, nem adja meg a választ. Elfogultság nélkül kérdezem mind a húsevő bajnokokat, mint a vegetáriánusokat.
2011. nov. 9. 13:59
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
85%

Utolsó: Ennél nagyobb marhaságot még nem hallottam:D :D:D:D:D

Gondolom a biológia nem tartozott a kedvenceid közé soha...

2011. nov. 12. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Nem biztos, hogy hülyeség. Állítólag bizonyos hormonok a félelem és szenvedés során felszabadulnak bennük, amikor kioltják az életüket..

De azt nem tudom, hogy ez szilárd tény, vagy csak elmélet.

2011. nov. 12. 08:41
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez se nem szilárd tény, se nem elmélet, hanem szín tiszta áltudományos baromság. Mégis milyen hormonok? Max egy kis adrenalin. Továbbá a hormonoknak pont az a lényege, hogy a VÉRBEN szállítódva hatnak. Na most a kaját nem intravénásan adjuk be magunknak, hanem megesszük, és MEGEMÉSZTJÜK, magyarul az a minimális hormon, ami a kivérzett húsban maradhatott is szépen elveszti a funkcióját az emésztés hatására.
2011. nov. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
E mellett a húst megsütve eszed, azaz a fehérjék "kifordulnak" önmagukból, abszolút funkcióképtelenek.
2011. nov. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Tehát értelme a húsfogyasztásnak nyersen lenne több? Mondjuk ez minden nemű táplálékra igaz. "Raw foodism" a neve :)
2011. nov. 13. 21:16
 16/17 anonim ***** válasza:
Nem lenne több "káros" hatása. Az a hormonmennyiség olyan mértékben kevés, hogy nincs élettani hatása. Csak egy kicsit nehezebb lenne megemészteni, hiszen a "kifordult" fehérjékhez az emésztőenzimek könnyebben hozzáférnek, könnyebben képesek azt alkotóelemeire bontani.
2011. nov. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Röviden:

Nincs szüksége rá, de ha akar eszik.


Biológiai szempontból az ember el tud élni hús nélkül, de ahogy azt a 2-es mondta, ha nincs időd, és nem eszel húst, az kihathat az egészségedre, és tápanyaghiányod lehet.


( Tudom hogy ez már egy rohadt régi kérdés, de gondoltam elmondom :/ )

2020. szept. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!