Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Melyik vitamint nem szabad...

Melyik vitamint nem szabad huzamosabb ideig szedni?

Figyelt kérdés

Halottam én a Kálciumról pl. hogy nem érdemes 1-2 hónapnál szedni valami miatt nem tudom, de esetleg van-e más és ha igen miért,

kössz előre is!


2011. nov. 18. 22:48
 1/8 anonim ***** válasza:

A vízben oldódókat lehet szedni nyugodtan naponta, az kiürül a vizelettel. Mármint a felesleg. A zsírban oldódókat csak heti egy-két alkalommal lehet bevenni.

A neten megtalálod melyik melyik csoportba tartozik.

2011. nov. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
ez érdekes, köszönöm
2011. nov. 18. 23:06
 3/8 A kérdező kommentje:
jólvan semelyik zsírban oldódó nem gáz hosszabb ideig
2011. nov. 18. 23:17
 4/8 anonim ***** válasza:

A vízben oldódóakat bátran lehet szedni, hisz úgy is kipisiled, de a zsírban oldódóakat túl lehet adagolni. Lehet huzamosabb ideig szedni, de csak akkor, ha indokolt, a legtöbbjük amúgy is csak receptre megy.

A kálcium, magnézium, cink, stb. nyomelemek, szintúgy túl lehet adagolni.

De igazából jobb egészségesen étkezni amúgy is, mint étrendkiegészítőkkel tömni magad. Ha valami kiegészítésre van szükséged akkor meg jobb vérvizsgálatot csinálni, mert abból is lehet bajod, ha valami felhalmozódik a szervezetedben.

2011. nov. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
szedd nyugodtan mindegyiket semmi bajod sem lesz egyiktől sem. a mai ételekben úgy sincs már elég mert agyon vannak vegyszerezve finomítva. Szedj olyan vitamint ami úgymond kiegyensúlyozott szóval van benne minden vitaminból. A szervezeted pedig majd eldönti hogy mennyi kell neki mert levegőt sem úgy vesz az ember hogy annyit lélegzik be ami éppen elég hanem belélegzel bőségesen és a felesleget úgy is kifújod :)
2011. nov. 19. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

pont nemrég olvastam róla, hogy a zsirban oldódó vitaminokkal óvatosan kell bánni: DEKA

a többi pl c-vitamint nem lehet túl adagolni, mert kipisiled a fölösleget, ezért szokták mondani, hogy aki túl sok c-vitamint szed annak drága a vizelete:)

2011. nov. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
én azt olvastam, hogy komolyabb problémát nem okoz, főleg nem hinném, hogy testépítőknél
2011. nov. 29. 06:17
 8/8 anonim ***** válasza:

Vitamint nem lehet túladagolni, nyomelemet sem nagyon. Az ásványi anyagokkal más a helyzet, a kalcium okozhat problémát, főleg rossz kalcium-magnézium aránynál.

Természetes forrásból nem lehet túladagolni ezeket. Pezsgőtablettából ha sokat iszik az ember, abból lehet baj. Táplálékkiegészítőt nem lehet annyit bevenni, ami túladagoláshoz vezetne. A sok tabletta simán hasmenést okozna, nem szívódna föl belőle semmi.

2011. dec. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!