Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha húzamosabb ideig iszom...

Ha húzamosabb ideig iszom folyamatosan a tömény, boltban kapható sárgarépalét, lehet tőle valami bajom? Föl szoktam higitani frissen préselt narancslével

Figyelt kérdés
2011. aug. 14. 01:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Sárga lehet a bőröd, mert a sárgarépában lévő karotin felhalmozódik a szervezetedben.
2011. aug. 14. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Narancssárgát fogsz pisilni.
2011. aug. 14. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ti nem szoktátok nézni az "Állitólag" műsort??

Ők azok a fiúk akik megcáfolnak bizonyos pletykákat kísérletekkel.

A sárgarépa levet is megcáfolták.Nem leszel sem sárga bőrű,és nem lesz narancssárga színű a vizeleted.

Viszont nagyon jó sok mindenre.

" A növény fontos biológiai hatóanyaga a bétakarotin (más karotinokat is tartalmaz), amelynek egyébként a színét is köszönheti. Karotintartalma, amely jelentős antioxidáns fajtánként változó, 6-15 mg / 100 g között mozog. A szervezet a bétakarotint szükség szerint A-vitaminná alakítja át. Az A-vitamin nélkülözhetetlen továbbá a jó látás és a nyálkahártyák egészsége szempontjából. Az A-vitamin hiányában kialakulhat a farkasvakság. A gyökér tartalmaz még flavonoidokat és illóolajat is. Alacsony energiaértéke miatt 218 kJ (52 kcal) szívesen alkalmazzák különféle diétáknál, de fogyasztása ajánlott szív- és keringési betegségekben szenvedőnek is. Azért is érdemes tudatosan beiktatnunk táplálkozásunkba, mert karotinjai erősítik az immunrendszert, és egyes vizsgálatok szerint a daganatos betegségek megelőzésében is fontos szerepük lehet. A sárgarépa hatóanyagainak köszönhetően részt vesz a szabad gyökök károsító hatásának megakadályozásában is. A népi orvoslás vizelethajtóként is alkalmazza. (Forrás: Szatmári Zoltán)"

2011. aug. 14. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Érdekes. Wikipedián is ezt írták, suliban is tanították, ill. rengeteg egyéb helyen láttam/hallottam ezt.


Ezt az Állítólag részt meg még nem láttam.


1. válaszoló

2011. aug. 14. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha a kérdés,h mi van ha túl sokat iszol,akkor igenis elszineződik a bőröd.Leghamarabb az orr,illetve emlő környékén észrevehető.

Ha csak alkalmanként,tudatosan, ahogy fönt is írták:"beépíted a táplálkozásodba",akkor nem történik semmi. ( a vizelet elszineződhet,de az ugye nem tartós,ha nem pótolod rögtön sárgarépalével)

Mondjuk,ha szoli előtt iszik az ember,rendszeresen, észrevehető lesz a bőrén is.

2011. aug. 14. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!