Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Emlékeztek még a régi, leveles...

Emlékeztek még a régi, leveles, sárga C-vitaminra? Én sajna nem eléggé.

Figyelt kérdés

Egy bogyó mennyi vitamint tartalmazott? Miért, és mióta nem lehet már kapni(kb. mióta)?

Rémlik, hogy valamely összetevője(kötőanyag, színezék) károsnak bizonyult, de lehet összekeverem valamivel. Kicsi voltam még akkor, nem kaptam fel a fejem ilyesmire.


2011. nov. 19. 22:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Aminek ilyen finom édeskés íze volt?:) Jajj, de szerettem. De sajnos én is kicsi voltam, hogy emlékezzek.
2011. nov. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Erre gondoltál?


[link]

2011. nov. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

lehet kapni, csak már nem olyan édeskés a drazsé

60 mg-os 1 bogyó

2011. nov. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
36%
Nincs értelme 60mg-ot szedni mert nem elég semmire.Az egy tévedés volt hogy 50mg naponta elég. Nem semmire nem jó! Szent-Györgyi már annak idején tudta ezt.
2011. nov. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Sorjában, első:

Igen, egyre gondolunk.


Besenyő Pista bácsi:

Azt eddig is tudtam, hogy istenkirály csávó vagy, világ életemben a példaképem voltál. Ezer köszönet és hála!

A drazséra nem jutott eszembe rákeresni, és így nem találtam. Ez ennyi, és ilyen már gyermekkorunk óta? Mármint az első válaszolóé, és az én gyermekkorom óta, akik most huszonévesek vagyunk.

Nekem úgy rémlett, sorban voltak a bogyók, és a levél hátára sem volt írva semmit anno.


Harmadik:

Neked is köszönöm, igazából egyszerre írtatok Pista bácsival, úgyhogy ez megosztott második hely.


Negyedik:

Igazából ez nem vág a témába, viszont hason ló okból tettem föl a kérdést. Történt is, hogy a minap egy ismerős meglátta mennyi bogyót nyomok le reggel, és fel akart világosítani a vitamin túladagolás veszélyeiről. Nem volt nagy vita, megmutattam neki a körmöm, és érdeklődtem, hogy látott-e már embert vitamin túladagolásban szenvedni. Egyetlen esetet hozott, annak én jártam utána, mivel ő is csak ismer egy olyat, aki látta azt, aki hallotta, amikor ezt mesélték. :D


Egy lány szedett kúra szerűen C-vitamint, nevezetesen ezt a drazsés, gyógyszertári változatot. Azt egyik ismerős sem tudta megmondani, hogy konkrétan hány darabot vett be naponta. A kúra 4-6. hetében különböző panaszokkal fordult orvoshoz, talán bent is tartották, de nem tudtak rájönni mi baja. Leállt a C-vel, és jobban lett. Nagyjából ez áll össze az elmondásokból. A történet 8-10 éves.


Tehát ha ő is ezt a drazsét szedte, és mondjuk egy fél levéllel vett be naponta, az 10 x 60 mg tehát összesen 600 mg egy nap. A tíz tabletta egyébként túlzó becslés, az elmondottak alapján.

Namármost. Én több mint fél éve szedek egy készítményt ami többek között aszkorbinsavat is tartalmaz, nem is kis mennyiségben. Konkrétan 278 mg tablettánként, alaphangon hármat vettem be ebből naponta, de inkább négyet-ötöt. 3 x 278 mg azaz 834 mg egy nap, ráadásul a proteint is küldök, abban is van, bár az akár elhanyagolhatónak is tekinthető. Ha hiszitek ha nem, eddig kutya bajom.

Jelenleg egyébként kb. 7 gramm, C-t teszek magamba naponta. Viszont ezt a mennyiséget még csak pár hete, talán egy hónapja fogyasztom, úgyhogy ebből még bármi lehet.

Viszont amíg nem dönt le a lábamról az inverz skorbut, addig tényként kezelem, hogy az aszkorbinsavat nem lehet túladagolni.


Problem? (trollface mosoly)

2011. nov. 20. 00:50
 6/9 A kérdező kommentje:

A negyediknek még annyit, hogy a 60 mg igenis jó valamire! Ugyan arra, mint a gyógyszertári táplálékkiegészítők, az RDA-t betartó mennyiségeikkel. Akik nem szedtek korábban még semmit, esetleg még rosszul is táplálkoznak, azoknak éhezik a szervezete a vitaminokra, ásványi anyagokra. Az ő vitaminhiányos állapotukat ilyen csekély mennyiségek is pozitívan befolyásolják.

Felfázás esetén is hat, olyankor is úgy kell az immunrendszernek ez a csöppnyi adag, mint éhezőnek a falat kenyér.

2011. nov. 20. 01:07
 7/9 anonim ***** válasza:

Helo, nem ugyanaz a termeszetes es a kulonbozo szintetikus C-vitaminok. Maskepp szivodik fel, mas mértékben, stb. Szoval az a kutatasodban nem mérvadó, hogy hany mg-os keszitmenyt szedett valaki, mert az nem elegseges informacio a minosegrol.

Pl. van egy urologus dokibacsi, aki gyogyteakeverekkel gyogyit, es van a keverékében csipkebogyo. Namost a keveréket forrázni kell. Csakhogy a csipkebogyot csak hidegen áztatni szabad, mert 60 fok folott tonkremegy a benne levo C-vitamin. Namostakkor megettuk azt a C-vitamint, vagy sem.:)


Vegyel figyelmebe ilyeneket is, ha kutatsz a tema utan!:)

De engem spec. erdekel, mit kovetkeztettel ki!

2011. nov. 20. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Következtessen mindenki saját maga. Ki hisz nekem, valószínű ugyan arra jut, amire én.


Ismerem azt az elméletet is, amit írsz. Az aszkorbinsav nem egy bonyolult vegyület, függetlenül attól, hogy hogyan jön létre, a C-vitamin az C-vitamin. Ez marketingfogás, hogy "csak természetes C-vitamint tartalmaz", meg a hasonló szövegek. Ami tablettában van, az többé-kevésbé mind szintetikus, és ezzel nincs is baj, szerintem.

A felszívódás már más kérdés. Ha gyümölcsben, vagy pl. paprikában eszed meg, jobb arányban szívódik fel, mintha csak a tablettát kapnád be. Minden táplálékkiegészítőt étkezés közben kell bevenni, erről sokan megfeledkeznek.

Fáról vagy gyárból jött, egyre megy. Egyik sem rosszabb a másiknál.


A "kutatásomban" pedig igenis mérvadóak a mennyiségek is. Igaz, a minőség is számít, de hogy minőségileg mi a különbség a két nevezett készítmény között, azt szinte lehetetlen megmondani.


Írtam róla, lehet hogy a drazsés vitamin tartalmaz valami hordozóanyagot, ami káros, ez is egy lehetőség.

Vagy gondolod a drazsés C annyival jobb minőségű, hogy abból már 600 mg is túladagolás, miközben az én táplálékkiegészítőm 800-900-1200 mg-ja annyira rosszul szívódik föl, hogy nem üti meg a túladagolás szintjét? Ez eléggé butaságnak hangzik szerintem....

2011. nov. 20. 15:25
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Hogy állsz a C vitaminnal, mik a tapasztalataid mostanra?

Egyébként a sárga, leveles, édeskés C vitamint most is lehet kapni pl. a pingvin patikában. 120Ft, 20 szem. Viszont én a juVita 200mg-osából szedek napi kettőt.

2012. márc. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!