Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Cukorbetegek mennyit ehetnek...

Cukorbetegek mennyit ehetnek édesítőszerből?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Segítenétek?nem értem:tudom,hogy a szénhidrát bevitellel kell vigyázni,de ugye bannak ezek a kis édesítő tabletták,amik a cukrot helyettesítik,nos a dobozára az van írva,hogy 0g szénhidrát van benne.Akkor most ezt hogy kell kezelni/számolni?Vagy akkor ezzel mi a helyzet?

Köszönöm a segítséget!


2011. nov. 26. 17:15
 1/9 anonim ***** válasza:
cukor helyett,ezt teszed bele az ételbe,italba,kávéba,teába.... mint ízesitöszert,bármennyit lehet enni!
2011. nov. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszi!De ez teljesen biztos?
2011. nov. 26. 17:47
 3/9 anonim ***** válasza:
Dehogy lehet bármennyit enni. Rájuk van írva, általában a felnőtt embernek (70 kg átlagot adnak meg) maximum napi 18 tabletta.
2011. nov. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ezért kérdezem,hogy ezt hogy kell kezelnie egy cukorbetegnek,mivel a cukorbetegeknek "sima"cukor nuku,fruktóz napi max. 30g.De mivel ez nem szénhidrát,mint az előbbi cukorfajták,akkor ezzel mi van?
2011. nov. 26. 18:41
 5/9 anonim ***** válasza:
Minden édesítőre rá van írva, hogy max mennyit lehet naponta használni belőle. Amúgy meg cukorbetegnek nem "nuku" cukor, ha belefér a szénhidrátmennyiségébe, akkor ehet cukrot is, persze nem sokat.
2011. nov. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
jó,ok,de én tudom,hogy ez is korlátozva van,de nem a cukor miatt,hanem mert mit tudom én milyen szer van benne,ez jelen esetben nem érdekel,mert azt hiszem az van ráírva hogy max napi 30.De az érdekel,hogy most akkor ezt bele kell e számolni a cukorfogyasztásba vagy sem.Egyébként tudom,hogy a napi szénhidrát fogyasztást kell figyelembe venni,de normál cukor akkor sem szabad,mert az gyorsan felszívódó szénhidrátnak minősül...
2011. nov. 26. 18:49
 7/9 anonim ***** válasza:
Amibe nincs szénhidrát, azt nem kell beleszámolni, csak a maximális mennyiséget kell nézni, mert utána könnyen hasmenést okoz.
2011. nov. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Amúgy meg normál cukrot is lehet, ha beleszámolják :)
2011. nov. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
oks,kössz :) ment nektek a zöld kéz. Én azért a normál cukorral nem incselkednék :)) tudom,hogy sokan megeszik,de nem véletlenül vannak fruktózos édességek :))
2011. nov. 27. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!