Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hasmenés probléma! Ez normális?

Hasmenés probléma! Ez normális?

Figyelt kérdés

Egy órával ezelőtt volt hasmenésem,azóta szerencsére nem,de nagyon görcsöl és bugyog a hasam.Azt érzem folyamatosan,mintha székelnem kellene,de nem tudok normálisat.Szerintetek ha egy óra eltelt azóta,többet nem kell wc-re mennem?

Ha nem kell többet wc-re mennem,akkor este ehetek és ihatok normálisan,ahogy szoktam?Anyukámnak még nem mertem mondani,mindig is féltem elmondani neki ilyen dolgokat.Ja és ha délután egy banánt megeszek az jó tesz?


2011. dec. 15. 14:00
 1/8 bánomisén ***** válasza:

Miért nem mered elmondani anyukádnak? A hasmenés nem bűn...

Egyébként is el kellene mondanod, mert jobb lenne diétás kaját kapnod vacsorára, hogy rendbejöhessen a hasad. Majd akkor kezdj normális kaját enni, amikor már normális lesz a székleted.

2011. dec. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én ma inkább egy kicsi diétát javasolnék. Főtt krumpli, rízs...és társai csak magában. Ne egyél tejtermékeket semmiképp. A banánnak fogó hatása van és a fekete csokinak is. Bármelyiket eheted, de mértékkel:))
2011. dec. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azt olvastam,hogy az alma is jó,de akkor lehet egymás után mindkettőt ennem vagy csak az egyiket?
2011. dec. 15. 14:15
 4/8 anonim ***** válasza:
Elkeserítelek, de az enyém egy hétig ment, az elején napi 10x is. Vírus. 3 napig csak pirítóst ettem margarinozva, pici sóval, és teát. Szólj nyugodtan a szüleidnek! Ez betegség, nem szégyen.
2011. dec. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

És ha már több,mint 1 óra is eltelt és még nem jelentkezett a következő,akkor ez most mi?

Régen is volt egyszer nekem hasmenésem,de ott is ugyanígy csak egyszer voltam wc-n kiürült és aznap nem kellett többször és el is múlt,pedig akkor is folyós,híg székletem volt.Ráadásul nem diétáztam,normálisan étkeztem mint eggig és nem lett semmi bajom.Szóval remélem ez is csak egyszeri alkalom volt.

2011. dec. 15. 14:29
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor enyhe lefolyású, szerencséd van. Nálunk a kicsinek is ment, ráadásul már vér is volt a székletében. Kórházba is került vele, mert kiszáradás jelei mutatkoztak. Rengeteg vizet kellett innia. Neki is csak törtkrumpli,üres leves járt. Ez valami szalmonellához hasonló valami volt, de nem az. Háromszor kellett leadni székletmintát, míg kétszer egymás után nem volt negatív, közösségbe sem mehetett. De neki is volt napi 5-6x, fájt a poci is. Talán te megúszod, de ne terheld a gyomrod, kis keksz, tea. És alapos kézmosás, hisz ez nem gyomorrontás, hanem vírusos valami lehet.
2011. dec. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Utolsó:Köszönöm a tanácsokat!

Ehetek szerinted narancsot,félek,hogy újra előjön tőle?

2011. dec. 15. 15:34
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát a narancsban sok a lé, tehát hasznos. Az orvos azt mondta, savanyút egyen a kicsi, hogy a gyomorsav kiölje a vírust, akkor valószínű hasznos. De ha előjön a hasmenés újra, akkor bizony koplalni kell. És inni, inni, inni.Javulást!:)
2011. dec. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!