Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nem eszek sokat, mégis telt...

Nem eszek sokat, mégis telt vagyok, miért?

Figyelt kérdés

egész napi kajám:

-2joghurt,1 szelet rozsos kenyér,egy szelet rántott hús, három evőkanál krumplipürével, és egy banán.

átlagosan eszem ennyit, és mégis duci vagyok!

175cm

74kg

miért van ez? Már nagyon idegesít, hogy a barátnőm nyugodtan zabálhat, nekem meg figyelni kell mindig hogy mit mikor eszem!

:((


2009. máj. 19. 14:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Ilyen a genetikád. Mellesleg rántott hús, krumplipüré, banán nem túl jó egy diétában.
2009. máj. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A mozgásról semmit nem írtál. Aki nem sportol, annak elengednek az izmai, kötőszövetei és kövérebbnek néz ki, mint aki sportol.
2009. máj. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nemcsak a mennyiség számít! A minőség is! A rántott hús ráadásul tocsog a zsírban!


Pl. látva ezt a napi étrendedet, pl. egyáltalán nem ettél zöldséget! Nagyon egyoldalúan táplálkozol!


Ahhoz fogyjál érdemileg a következőket javaslom:

-rendszeres intenzív testmozgás hetente 2-3x

-minden nap fogyasszál szezonális gyümölcsöt reggelire/délelött (cseresznye, eper, alma, stb. ami épp érik)

-minden főétkezéshez egyél nyers salátát, yoghurtos, majonézes öntet NÉLKÜL. Csak citrom levét és zöld fűszereket rakjál a salira és kis oliva olajat. Használj szezonális zöldeket: fejes saláta, uborka, répa, petrezselyemzöld, karalábé, brokkoli, spárga, stb. aminek épp szezonja van!

-a zsírban sűlt ételek helyett válaszd a pároltakat

-kenyér helyett/mellett fogyassz mást is: barnarizs, köles, hajdina, zabpehely

-kerüld a zsírban gazdag ételeket

2009. máj. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

mozgok Heti 6X 2órát,/konditerem,futás,torna/

szoktam enni zöldségeket és gyümölcsöket, nem iszom üdítőket meg ilyeneket és elhagytam a cukros dolgokat!

De MI lehet velem?

2009. máj. 19. 16:52
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát egyrészt vagy túledzés, vagy rosszul edzel, nem elég intenzíven vagy nem zsírégető tartományban, mellesleg a cukros dolgokat nem hagytad el lásd banán, lisztes rozskenyér, krumplipüré. Az étkezésben és az edzésedben egyaránt lehet hiba, megjegyzem a kevesebb néha több!
2009. máj. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha le akarsz fogyni ez egy nagyon egyszerű eset,mindennek a felét amit eddig ettél,egyébként ha minden nap Rántott húst eszel az nem túl jó mert tényleg elég zsíros,max héten egyszer egyél,1-2 szeletet de ne többet,a krumplipürével szerintem nincs gond,a banánt szerintem cseréld le mivel a banán az egyik leg kalóriadúsabb gyümölcs!Mondjuk az alma megfelel abból többet is ehetsz nagyon egészséges!

Persze muszáj sportolni is én a sima Futást ajánlom,ha kertesházban laksz és mondjuk van nagyobb kertetek akkor ott ha nincs akkor kint,nem kell attól félni hogy valaki kint hülyének néz,ilyen nem lesz:)A sportot nem szabad kihagyni,mivel nagyon fontos a szervezetnek,stressz oldó is.

Remélem segíthettem

2009. máj. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!