Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Sokszor székelés után sokáig...

Sokszor székelés után sokáig úgy érzem, hogy maradt bennt egy jókora darabka. Beöntéssel vizsgáltam, és nem emiatt van az érzés, ez feltétlenül aranyér?

Figyelt kérdés
2009. máj. 22. 21:39
 1/5 anonim ***** válasza:
lehet aranyér is, vagy csak szorulás. Egyél szilva lekvárt vagy paradicsom süritményt, kávét, joghurtot, ezek meghajtanak. A tamarin lekvár nekem bevált, vagy egy jó talpmasszázs, ahol az emésztő pontokat kell nyomkodni. Végső esetben kúp, vagy beöntés.
2009. máj. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Legközelebbi fürdéskor nyúlj fel magadnak, és tapintsd ki, hogy van-e ott kitüremkedés.

Vagy keress fel egy proktológust!

2009. máj. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
megvolt, nincs, viszont több lüktető eret is éreztem, kicsit redős a dolog, de szerintem ez a normális, a bélcsatorna haladási irányában nincs kitüremkedés, csak azzal párhuzamosan harántcsíkok, prosztata tapintható. Ez van, ciki, de ez komoly, meg kellett néznem.
2009. máj. 22. 22:40
 4/5 anonim ***** válasza:
Aranyér (vagy egyéb végbélbetegségek) esetén érezheted úgy, hogy nem ürült ki a végbél teljesen. Ilyenkor az a legrosszabb, ha megpróbálsz préselni, hogy kijöjjön a bent maradt széklet, ezzel ugyanis csak az aranyeret fogod kijjebb erőltetni. Egyél sok rostosat, igyál hozzá sok-sok folyadékot, és helyileg kezeld aranyér elleni kúppal, kenőccsel.
2009. máj. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ilyesmi nálam is szokott lenni. De azt tapasztaltam, hogy ha kakkantás után nem pattanok fel a wc-ről egyből, ahogy úgy érezem, hogy végeztem, hanem üldögélek még egy pár percet, akkor kijön még egy adag. Ami amúgy bent maradt volna.
2023. jan. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!