Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyit szabad lenmagpehelyből...

Mennyit szabad lenmagpehelyből fogyasztani egy nap?

Figyelt kérdés
Naponta vízzel kb. 3 teáskanálnyit szoktam fogyasztani, az lenne a kérdésem, hogy mennyi a megengedett mennyiség, van e káros hatása ha túladagolom? Előre is köszönöm a válaszotokat.

2012. jan. 9. 17:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Napi 3 evőkanállal is lehet fogyasztani. Ha nem hajt meg, és nem csinál bélgörcsöt, akkor nyugodtan emelheted az adagot.
2012. jan. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszodat! Az ugye mindegy, hogy a nap melyik szakaszában fogyasztom? Úgy olvastam, hogy 10x en kell hígítani, ez igaz?
2012. jan. 9. 17:34
 3/5 anonim ***** válasza:
Én már nagyon sokat olvastam a lenmagról, az ajánlott adagolás a különböző forrásokban 2-3 mokkáskanálnyitól a 2-3 evőkanálnyiig terjed, ezek szerint a te mennyiséged az a bizonyos arany középút. Ellenjavallatról, túladagolásról még semmit nem találtam, tényleg nagyon sok cikket figyelembevéve.
2012. jan. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, tízszeres folyadékbevitel fontos, különben beledagad a beleidbe. Ugyanakkor lehet levesbe, főzelékbe, joghurba, kefírbe is keverni, a tizszeres folyadékmennyiség a nagyfokú duzzadása, folyadékfelvétele miatt kell.
2012. jan. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a hasznos információkat :)
2012. jan. 10. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!