Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az anyám vékonyabb nálam!...

Az anyám vékonyabb nálam! Egyfolytában bántanak! Hogy állítsam meg őket?

Figyelt kérdés
mit tegyek?az anyukám 15 kilóval vékonyabb nálam most ne higgyétek hogy gurulok mert csak 5-6 kiló felesleg van rajtam én 60kg vagyok anyukám 45kg és mindketten 161cm-k vagyunk ezzel így nem is lenne baj csak amikor vásárolni megyünk nadrágot vagy bármi ruhát pl.:nadrágot akkor mindig mondja hogy el sem hiszem hogy ez a 36-os(!!!!) nadrág rájött és nekem ez annyira megalázó mikor rám csak a 42-es jó otthon is mindig azt mondogatja hogy ne egyek ennyit meg minden csak az a baj hogy sportolni akartam húzta a száját hogy megint vinni kell stb. a másik amikor diétáztam nem segített egy kicsit sem és most ezek alatt nehogy azt értsétek hogy nem szeretem mert nagyon jó kijövök vele és a ruhákra nézve nem egy nagy divatmajom csak azért félévente vesz magának 1-2 új farmert, de kifejezetten az zavar hogy mindig az orrom alá dörgöli hogy ő vékonyabb nálam sokszor sírtam is miatta. apukámmal se jobb a helyzet egyfolytában gúnyol jelzőket talál ki rám: töltött galamb, dagadt madár, hájlállá, hájacska, dagadt, zsíros, hájas, szalonna, malacka, hami-hami had ne folytassam. és nem ez a legszebb hanem a bátyám is így hív, már mondtam nekik hogy hagyják abba de csinálták tovább amikor anyának szóltam ő kiröhögött ilyenkor úgy kívánom bárcsak ne is élnél sokszor gondoltam emiatt az öngyilkosságra. és még van tovább is az apám 110kg és az anyám régen gyerekkorába még nálam is dagibb volt. mit tegyek hogy leálljanak? már nem bírom most is sírok ti vagytok a végső reményem!! továbbá hogyan fogyjak le? a válaszokat előre is köszönöm!!
2012. jan. 28. 21:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%

Mi abban a megalázó, hogy mindenki a saját méretét hordja???


Ne fogyj le, pont jó vagy. A szüleid betegek. Ott fölül.

Ha legközelebb ezt mondják, kezdj sikoltozni, éls fenyegetőzni az öngyilkossággal. De sokáig és fülsértően. Ne félj! Ők sem félnek bántani! Vegyék már észre magukat.

Szerintem azt hiszik hoyg vicces. Ha nem durván vágsz vissza, akkor nem fogják fel

Az a szabály(pszichológiai, komolyan) hogy minden sértést vissza kell adni, de egy árnyalattal erősebben. Csak ez a jó. És minden szívességet meghálálni, egy árnyalattal gyengébben(vagyis nem kell rálicitálni az ajándékra, az mindenkinek kellemetlen - s ha bunkó, orrára koppintani, mert ha ráhagyod valakire az is mindkettőtöknek kellemetlen)

Ezt a szüleiddel is alkalmaznod kell sajnos. Ha már maguktól nem tudnak viselkedni. Biztos csak valami megszokás vagy berögződés, nem hiszem, hoyg tudatosan bántanak.

Olvasd el a Susan Forward: Mérgező szülők című könyvét!


Attól hoyg szereted őket, még nem kell eltűrnöd, hoyg beléd törölgessék a cipőjüket!


Ha apád azt mondja "malac, mondd azonnal, de nem viccesen, hanem bunkón: Hízódisznó" remélhetőleg nem vág szájon, de ha mégis, akkor is megéri-. Legközelebb majd gondolkodik. Ha azt mondja " galamb" mondd hoyg : hízott gácsér! Ilyenkor félre kell tenni a gyermeki tiszteletet. Ha abátyád bánt, mond hogy kockafej, vagy öreglegény, vag yBüdösszájú - olyat mondj, ami fáj, mert igaz.

Rád vannak kapva. Akár hoyg szereted őket, ha ezt megengeded, magadat, de őket is méltatlan helyzetbe hozod.

És ne menj többet anyáddal vásárolni.! Adja oda a pénzt, s majd te megveszed. Ha kérdi, mondd el az igazat: zavar, hoyg ő soványabb és utálod, hogy megjegyzést tesz az alakodra. Semmi kedved vele vásárolgatni.

Ha emmiatt öngyilkosságra gondolsz, akkor ez nagyon súlyos, ki kell ebből szabadulnod. De előbb szökj el különben mint hoyg megöld magad egy hülyeségért.

H a nem állnak le,, anyád gyerekkori képét fénymásold le, és rajzolj rá malacfület és farkat, úgy tedd a hűtőre!

Nagyon eldurvult a helyzet nálatok, ezt már csak durván lehet leállítani. Nme téged utálnak,hanem a saját testüket.A bátyád, az csak lüke, vele nem kel törődni.

2012. jan. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt ők nem sértésnek szánják. Inkább viccelődnek veled. Ez alkati kérdés,hogy anyukád ilyen vékony. Ha majd idősebb lesz, nem fog neki jól állni, mert a soványaknak ráncosabb az arca és a bőre. A súlyod nem sok, ne keseredj el. Otthon is tudsz tornázni, vagy futni. Nem kell neked utánozni anyukádat, látodő is duci volt régebben.
2012. jan. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
köszönöm hogy segítettetek tényleg nagyon hálás vagyok
2012. jan. 28. 22:17
 4/11 anonim válasza:
Szerintem is most az a legfontosabb,h az értésükre add, hogy nagyon is mélyen érint, amit veled művelnek.... pl. én lehet,h eltűnnék néhány napra egy levelet hagyva magam mögött.. had eméssze őket a bűntudat és a fájdalom. De ha felhúznának nem bírnék magammal, ordítanék, robbannék, törnék-zúznék, sajnos be tudok kattanni... hogyha nem lehet velük normálisan megbeszélni, akkor lépned kell.. amúgy nekem pl.nagy szerencsém van az anyukámmal, tényleg bármit megoszthatok vele:)
2012. jan. 30. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
:) jó neked
2012. jan. 30. 16:26
 6/11 anonim válasza:

Még azon csodálkozom,h szekálnak emiatt.. sztem magukkal sincsenek kibékülve, és akkor könnyebb mással foglalkozni. de akkor sem értem, mert pl az én anyukám meg éppen próbálja az önbizalmam építeni.. nem rombolni, mint ahogyan teneked, és ráadásul még a szép szóból sem értenek..

De történt valami változás?? csináltál valamit??

2012. febr. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
megpróbáltam de semmi
2012. febr. 1. 15:25
 8/11 anonim ***** válasza:

rossz szokásuk, nem tudják eg y nap alatt elhagyni

te csak tartsd magad ehhez

vágj vissza mindig, kicsit erősebben, mint ő

kicsit

idővel hazsnálni fog

de essen kicsit rosszul neki

2012. febr. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
OKé köszi
2012. febr. 1. 19:20
 10/11 anonim válasza:
Már ne is haragudj az általad megnevezett anya, kicsit sem anyának mondható "értékeket" képvisel. Az az, hogy nem képvisel egyebet csak a rosszindulatot. Ahogy az előttem szólók javasolták kerüld őt és hagyd figyelmen kívül. Az igazság én is utálom az alakom és hiába a rengeteg könyv sajnos mindigis irigy voltam a nálam vékonyabb, magasabb nőkre. Tudom, hogy semmi értelme, ezzel csak mérgezem magam. El kellene végre fogadnom magam. De nem megy. nem érzem mgam értékesnek, pedig most kaptam meg egy elég jó állást, de mégsem érzem magam jobban.. sokkal jobban érzem magam ha úgy érzem nem ettem hizlaló dolgot csak almát vagy pár zöldséget. Sokkal jobban érzem magam ha elfoglalt vagyok és nincs időm enni. Olyankor beérem egy almával és pici uborkával, céklával, vagy papeikával vagy borsóval és nem vagyok éhes. Alacsony marad a vércukorszintem... de amikor üresnek érzem magam elvetem a sulykot... olyan üres vagyok ilyenkor, mint a fekete lyuk. Elnyelnék én mindent. Mikor elkezdek enni, élvezni kezdem az ízeket de tudom nem ehetek sokat, mégsem tudok megállni. Egy üveg gyümölcslekvárt benyomtam a múltkor, mert csak az volt kész kaja itthon. Nem akarok fontosnak tartani az ételt. Azt akarom
2019. aug. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!