Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha a házi fejésű tejet felforr...

Ha a házi fejésű tejet felforralom (a bacik ellen), akkor ugyanott vagyok mintha vennék UHT tejet nem?

Figyelt kérdés
Az igaszság, hogy jobban szeretem a dobozos tejet. A házi tejnél a tej fölét nem bírom megszokni, meg ízre is más. De állítólag egészségesebb mint a dobozos tej. Nyersen biztosan, de mivel ajánlott felforralni ugyanojan lesz mint az UHT tej.
2012. jan. 30. 03:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha szerinted ugyanaz a bolti dobozos tej, mint a házi tej, akkor nem ittál még házi tejet.. Az előbbi nem más, mint egy vizezett valami. Legalábbis nekem víz íze van.

Ég és föld a kettő. A tej fölét le lehet szedni, kelt tésztába pl nagyon szeretem. De frissen langyosan a gyerekek nálunk nagyon szeretik. De, ha te nem szereted, akkor miért erőlteted a házi tejet? nem mindenki szereti.

2012. jan. 30. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem lesz ugyan az.

Az UHT-tejek eleve porból készülnek álltalában.

De ha nem is porból, akkor is erőteljesen vizezik.

A házi tej, elvileg felforralva is egészségesebb.

Azért írom hogy elvileg, mert kinek mit bír a gyomra.

Én gyereknek minden nap ittam házi tejet, nagyon szerettem.

Most már nem bírom meginni.Hiába kivan forralva, 2 kortytól egy napig megy a hasam, meg epét hányok, már bocsánat.

Ha még nem ittál, kóstold meg, ha ízlik és bírod idd azt mert jobb, ha nem, hát a bolti sem olyan vészesen rossz meg egészségtelen.

Ha meg az ízével csak az a bajod hogy nagyon tömény, de mindenképp szeretnél rá az egészség miatt áttérni, akkor csináld azt, hogy ha csak sima tejet akarsz inni akkor igyál boltit, de kávéba, kakaónak, ételekbe (tejbe rizs, palacsinta, puding stb) használ házit.


A fölét pedig tényleg le lehet szedni, és az nem csak a házi tejnél van.Egy jobb mínőségű és zsírosabb UHT is fölösödik.

2012. jan. 30. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Fel forralva,nagyon jó.A pillét meg egyben leveheted,felhasználhatod "vaj"ként is.
2012. jan. 30. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az UHT a leggyérebb minőségű tej a piacon. Nem véletlen a legolcsóbb is. Ha már bolti tejet iszik az ember akkor is érdemesebb a hűtőből választani.
2012. jan. 30. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem nem a felforralt házi tej semmiképpen nem lesz UHT. Vagyis a forralás 72 fok fölé melegítést jelent ez a pasztörizálás. Az UHT Ultra magas hőmérsékleten hőkezelt tejet jelent vagyis a tejet gyorsan felmelegítik 120 fok főlés és lehűtik. két teljesen más eljárásról beszélünk. kérdezz meg egy élelmiszer mérnököt ha nekem nem hiszel.
2012. jan. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
jobb a fris házi tej de kajak frisen még mig langyos az a leg job mi a szomszédbol hozuk volt hogy máshonnan hoztuk az nem volt olyan jó szoval szerintem attol is füg hogy táplálják a tehenet
2012. jan. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!