Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen egy gyomorrontás...

Milyen egy gyomorrontás lefolyása? Mire számítsak még?

Figyelt kérdés
Tegnapelőtt este bundáskenyeret vacsoráztam, hirtelen túl olajos volt és túl sok. Ezért estére elviselhetetlen hányingerem lett, aludni is alig tudtam, és csak egy cerucal injekcióval lehetett csökkenteni. Tegnap még egész nap émelyegtem, este szintúgy hányingerem lett(hiába vettem be cerucal tablettát megelőzképpen). A mai nap folymán is émelygést tapasztaltam, kisebbet, mint tegnap és ma délutánra elkezdődött nálam egy nagyon erős hasmenés... ez most jót jelent vagy rosszat? Ma este számítanom kell még hányingerre? Mert nagyon nem bírom elviselni :( A fájdalmakat is százszor jobban tűröm, mint a hányingert. A hasmenés annak a jele, hogy már a végefele járok? Mikorra jövök helyre teljesen? És mit tegyen ennek érdekében? Még sosem rontottam el a gyomrom, ezért nem tudom ezeket a dolgokat :(
2009. máj. 30. 17:38
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerencséd van, ha nem kaptál egyuttal egy csodálatosan fejlett herpeszt, ugyanis ez is elő szokott jönni ilyenkor. Gondolom a diéta egyértelmű, tehát ezekben a napokban ne egyél se zsírosat, se tejet, se húst. Hogy akkor mit egyél? Többnyire teát, esetleg főtt kruplit, főtt rízst, kétszersültet, almát. Ezektől lassan a hasmenés is meg fog szünni. Sok folyadékkal pótold /tea, citromos víz/ és lassan rendbe jössz.
2009. máj. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A hasmenés már jó jel, akkor kifele megy belőled, aminek ki kell. Általában nem szokott ilyen sokáig tartani, két nap alatt elmúlik. Ugye nem eszel semmit? Csak fokozatosan lehet bevezetni a kaját: piritós, főtt krumpli, sós keksz, sok cukormentes tea, hogy ki ne száradj, alma, rizs, pár nap után húsleves. Pihenés.
2009. máj. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!