Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kevésbé hízlal a főtt étel,...

Kevésbé hízlal a főtt étel, ha hidegen esszük? Szerintem igen.

Figyelt kérdés
2009. jún. 4. 10:14
 1/7 anonim ***** válasza:
szervezetnek energiába kerül felmelegíteni, talán ezért. leírnád a tapasztalatodat?
2009. jún. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Miért? A hideg ételt a szervezet nem tudja feldolgozni csak a meleget? Akkor ezentúl jégkrémmel fogok fogyokúrázni!! Gondolkodjál már! A gyomorsav bontja fel az élelmiszert. A sav mar teljesen mindegy, hogy 15fokos bablevest ettél vagy 10fokos bablevest nem számít neki. Amúgyis inkább ennél nomrális kajákat diétás kajákat előrébb lennél minthogy ilyen marhaságokon gondolkodsz.
2009. jún. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
1.: olvastam valahol ilyesmit. és a kérdezőnek is ilyen tapasztalata van. ettől függetlenül lehet, hogy nem így van.
2009. jún. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az elsővel egyetértek. Én is olvastam erről, hogy bizonyos hőfokúra felmelegíti a szervezet a kaját emésztés előtt, és ezzel is energiát használ fel.

Ettől függetlenül pl. egy töltött káposztát nem ennék meg hidegen :-)

2009. jún. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
szerintem ez hülyeség.
2009. jún. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hát ha csupán fizikai számításokra lapozunk, kiszámolható, hogy pl. a felmelegítésre fordított energiát a testnek kell előállítani. Tehát az emésztés több energiát igényel, vagyis igen.

Mindemellett pl. manapság egyre divatosabb a nyers, hideg konyhaművészet, melynek lényege hogy az ételeket nem melegítik 47 fok fölé, mert ott már az értékes ásványianyagok, nyomelemek, vitaminok kivesznek az ételből. Amerikában már ilyen éttermek is vannak, egész meglepő fogásokkal.

2009. jún. 5. 15:06
 7/7 A kérdező kommentje:
Az én tapasztalatom szerint, bár sokan úgy gondolják megterhelik a hideg zsírok a gyomrot, nem alakul ki a püffedtség érzésem étkezéskor, és könnyebb az anyagcserém. Persze lehet csak nekem van így.
2009. jún. 5. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!