Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha fogyok 2-3 kilót, rögtön...

Ha fogyok 2-3 kilót, rögtön hetekig szédülök, rosszul vagyok. Miért? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Tornázni sem nagyon bírok, ha kevesebbet eszek, rögtön rosszul vagyok, főleg, ha fogyok. Pedig nem vagyok vékony, BMI-m 20. Nem feltétlenül fogyni, csak normálisan edzeni és feszesíteni szeretnék, sportosann életet élni, de nem megy! 16 éves lány vagyok. Ha tudtok, segítsetek! Köszönöm.
2012. febr. 25. 15:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha a fogyásnak azt a módját választottad, hogy a szénhidrátot teljes mértékben megvonod magadtól, akkor leesik a cukorszinted, és az okozza a szédülést. Minden nap kell enni azt is (kenyérféle) csak lényegesen kevesebbet, és inkább a reggeli, d.e. órákban, mint este.


Nem kifejezetten fogyókúrázni kell, hanem egy egészségesebb étrendet kell kialakítani, amiben azért benne van minden, amire a szervezetnek szüksége van. Csak arra kell odafigyelni, hogy miből mennyit eszel.


Egyébként a szervezet olyankor kezd el "raktározni", ha az étkezés rendszertelen, mert nem tudja, hogy legközelebb mikor jut hozzá ismét kajához. Ha minden nap kb. ugyanabban az időben eszel, de mértékkel!!!, akkor beáll, és egy idő után már nem raktározni fog, hanem "elengedni" a készletéből.

2012. febr. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm.:) eszek rendesen szénhidrátot. étrendem: délelőtt szendvics, ebédre az, amit az iskolában adnak. ha 3 körül hazaérek, néha eszek itthoni kaját is, mert az iskolai nem laktat, és nem elég. aztán este szoktam 6 körül még vacsizni is. ha ,,fogyózok", akkor általában rendesen eszem, csak a vacsorát szoktam kihagyni, de az sem vészes, ha 3 körül eszek utoljára. gyümölcsöt, csokit is eszek rendszeresen. viszont a cukros italokat kerülöm. nem sokat bírok tornázni, pedig szeretnék, de néha ha felállok is elsötétül a kép, és szédülök. 12 éves koromtól 14-ig fogytam 8 kilót, de fokozatosan, szóval nem hiszem, hogy ez okozhatja. ezek alapján tudnál még valamit mondani? egyébként köszönöm a kommentet.:)
2012. febr. 25. 15:40
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha felállsz, és elsötétül a kép,... akkor az szerintem nem a fogyózástól van, érdemes lenne kivizsgáltatni, meglehet hogy vérnyomás-probléma, vagy valami egyéb dolog okozza.


Szerintem az esti vacsit se hagyd ki, csak max. zöldség-gyümölcs, vagy valami kevéske tejtermék (joghurt stb.) tehát könnyű vacsi legyen.


Napi mozgásnak válaszd a rendszeres, u.n. intenzív gyaloglást. Ez azt jelenti, hogy nem andalogsz, de nem is rohansz, valahol beáll a kettő közé a sebesség. Először csak kisebb távot, majd érzed, hogy mikor állsz készen annak növelésére. Napi félóra, óra is csodákat tud művelni!

2012. febr. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

értem, lehet, fel kéne keresni egy orvost. főleg, hogy heti 3-szor van reggeli hányingerem.

minden nap sétálok kb. 2 kilométert hazafelé iskolából. heti 2 tesit kibírom, ha túlhajtanak, akkor fulladok vagy szédülök, de már jobban bírom, mint az elején.:)

2012. febr. 25. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!