Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha egy kis foltban kihullott...

Ha egy kis foltban kihullott a hajam, az utalhat cinkhiányra?

Figyelt kérdés

Huszonéves lány vagyok és pont elöl 2-3centis helyen kihullott a hajam :S Nem szeretném feltétlen a cinkre fogni( tudom számos más oka lehet), csak elég régóta bőrproblémákkal is küzdök, elég pattanásos a bőröm és több helyen azt olvastam, hogy ez lehet cinkhiánytól is. Illetve a hajhullás is lehet ettől.

Bár azt nem tudom, hogy ha cinkhiány, akkor csak több haj hullik, vagy foltokban is előfordulhat ez esetben a hajhullás :S


2012. febr. 27. 22:07
 1/2 anonim ***** válasza:

"Ami az ónhiányt illeti, az olyan elterjedt tünetben mutatkozik, mint a kopaszság a férfiaknál. Amint látom, a jelenlévők közül sokaknak szemmel látható ónhiányuk van. És ha nem szüntetjük meg ezt a hiányt minél hamarabb, süketség is kifejlődhet."


"A cinkhiány első tünete, amikor elveszítjük a szaglásunkat és ízlelő képességünket."


Ezeket a Dr. Wallach az egészségről című doksiban találtam, érdemes rákeresni (elég hosszú írás).

2012. febr. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi, de másnak is olvastam már, akiknek hasonló tünetük volt és kiderült, hogy cinkhiányosak. De semmi olyan tünetük nem volt, hogy elveszették volna mondjuk a szaglásukat vagy hasonló :S

Leginkább arra lennék kiváncsi, hogy a foltokban történő hullás utalhat-e erre? Vagy csak az, ha nagyobb mértékben hullik a haj "innen-onnan"?

2012. márc. 3. 10:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!