Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan szokhatnék le a csokiról?

Hogyan szokhatnék le a csokiról?

Figyelt kérdés
Annyira imádom a csokit és állandóan kívánom. Egy tábla csokit azonnal be tudok falni, mind1, hogy előtte ebédeltem, vagy már késő este van. Egy üveg nutella nálam nem tart 2 napnál tovább, magába befalom. Elegem van ebből. Egyrészt, hogy a pénzem ilyen sz@rságokra költöm, másrészt, hogy emiatt hízok is. Nem tudom, hogy állhatnám meg. Más édesség nem érdekel, a cukrász sütiket nem szeretem, sem a cukorkákat semmi ilyesmit. Maga a csoki íze az, ami nekem kell állandóan. Próbáltam már, hogy gyümölcsöt eszem, meg mindent, de akkor is kell. Mit tehetnék?
2012. márc. 10. 12:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Te vagy,Gombóc Artúr ?!
2012. márc. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia, Gombóc Artúr! Hát mégis létezel? Egész gyerekkoromban azt hittem, hogy nem létezel!
2012. márc. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Próbálj meg minnél magasabb kakaótartalmú csokit fogysztani!

És mindig kevesebbet!

Akaraterot kell szerezned, gondold el, hogy milyen egészségtelen anyagokat tartalmaz, mi torténhet a csokival a beleidben, meg próbálj meg rosszakat gondolni róla!


Nekem az segített, hogy belegondoltam, hogy mennyire egészségtelen!

Sok sikert! :)

2012. márc. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
egyél lassú felszívódású szénhidrátokat,pl.zabpelyhet.egy kis mézet rakhatsz bele,meg kakaót(nem cukrozottat)keverj hozzá,ez a kombináció egy fokkal jobb,mint a csoki magában,nem viszi fel olyan hirtelen a vércukor szintet,és nem leszel annyira éhes.a csoki egyszerű szénhidrát,és ördögi kört alakít ki,mert gyorsan felmegy az inzulin szint,de gyorsan le is esik,és fél óra múlva megint éhes leszel,és megint csokihoz nyúlsz.....és kicsit mozogj,hogy megelőzd a kóros elhízást,én ugyanebben a helyzetben voltam,és szépen lassan 120 kilóra felhíztam(168 cm vagyok)szóval nem figyeltem magamra,és elég nehéz volt leadni.a csokit meg meg kell állni,nincs mese! amúgy gyanítom,hogy valami lelki problémád lehet,ha ennyire nem tudod megállni(nekem is az volt,de megoldottam,és utána már nem is vágytam annyira az édességre)
2012. márc. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ez sima függőség. Ne vegyél otthonra annyi mindent és csak napi egy szeletet engedélyezzél magadnak. Leszokni szerintem nem kell, csak csökkentsd az adagot és moss utána mindig fogat, akkor nem lesz kedved megint enni a fogkrém íze miatt.
2012. márc. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy itthon sosincs csoki, hanem mikor jönnék haza és félórát kell a buszomra várni, akkor egyszerűen képtelen vagyok megállni, pedig annyira szeretném, de annyira. Tudom, hogy fejben dől el, tudom, hogy "csak" akaraterő kell, mégsem megy. És akkor jön a nyár ami nekem csak egy kínszenvedés, mert konkrétan rövidnadrágot nem merek felhúzni, állandóan hosszú nadrágban rohangálok, fürdőruhám már tavaly sem volt, gyanítom idén sem lesz rá szükségem. És mindezek ellenére, hogy tudom milyen sz@r 3 hónap elé nézek újra és újra, ilyenkor mégis inkább a csoki felé nyúlok. Most annyit már teszek, hogy egy félórára elviszem a kutyát sétálni, de ez amolyan gyors séta-futás kombináció :D remélem legalább ez fog vmit segíteni.
2012. márc. 10. 19:44
 7/7 anonim ***** válasza:

pedig magad miatt kéne leszokni! tudom ez úgy hangzik, hogy idegenek mondják akik nem érzik át a helyzeted! Én 2 hópja és 1 napja kezdtem egy olyan diétát ami azért kell mert túl sok szénhidrátot és édességet ettem előtte! 2 hónapja és 1 napja semmi cukrot nem ettem, és ki lehet bírni, sőt sokkal jobban vagyok, fogytam 6 kilót az első három hét után

örülök, hogy belevágtam:)

szerintem te is kezdj bele egy alapos életmódváltásba

2012. márc. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!