Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mitől fájhat a gyomrom?

Mitől fájhat a gyomrom?

Figyelt kérdés
Pár hónapja ha este eszek, vagy ha többet mint kéne nagyon elkezd görcsölni a gyomrom, ami kisugárzik a hátamba is. Összegörnyedve járok, feküdni egyáltalán nem tudok mert akkor nagyon-nagyon fáj. De olyan szinten fáj, hogy nem kapok levegőt. Általában hányás és utána No-spa segít. De ez így nem normális. Mi lehet a baj?
2012. márc. 16. 06:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha a hátadba sugárzik, akkor lehet epegörcs, menj orvoshoz.
2012. márc. 16. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bizony, ez valószínűleg epegörcs, vagy pedig egy eldurvult gyomorfekély.

Azt ajánlom neked, keress rá neten a gyomorkímélő étrendre és olvass utána az epekímélő ételeknek is, próbáld ötvözni a kettőt, közben úgyis kitapasztalod, mi tesz rosszat.

Próbálj meg minél hamarabb eljutni orvoshoz, nem házihoz, hanem a gasztroenterológiára.

Lehet hogy megtükrözik a gyomrod a vizsgálatkor, elküldenek vérvételre, ezért érdemes éhgyomorra menni. Nem kell tőle félni, én is átestem rajta egy éve, 19 évesen, és még mindig itt vagyok :D Jobb átesni rajta, mint tovább szenvedni.

Ultrahangra is el fognak küldeni, ott azt is látják, ha az epével van gond, esetleg epeköved van. Akkor is diéta, indokolt esetben műtét lesz.

Én kb 1.5 évig szenvedtem a gyomorommal, addig halogattam a húzósabb vizsgálatokat a gyávaságom miatt, hogy sokkal több betegségem is lett szövődményként..arról nem is beszélve, hogy hamarabb jobban lehettem volna, ha rászánom magam. Mivel fiatalnak is számítok a gyomorbajokhoz(18 évesen kezdődött), nem igazán vettek komolyan, inkább pszichológushoz küldtek :S

Szóval azt mondom, jobb összeszedni a bátorságot, és utánajárni a dolgoknak. Inkább kibírni 10 percig kicsit kellemetlen tükrözést, mint szenvedni évekig. Mellesleg, jobban belegondolva, először valószínűleg ultrahangra küldenek majd el, és ha az epe a ludas, akkor meg is van a gond egyből. Bocsi a sok locsogásért :D

Remélem kihámozol belőle valami használhatót, és hamarosan jobban leszel :)

2012. márc. 16. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is epegyanús, jobb túlesni az orvoslátogatáson mielőbb.
2012. márc. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor irány az orvos :(
2012. márc. 16. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!