Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A nyers gomba fogyasztása...

A nyers gomba fogyasztása egészséges/egészségtelen?

Figyelt kérdés

2012. márc. 29. 09:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%
semleges.- A gomba szinte csak víz
2012. márc. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%

Én úgy tudom egészségtelen,mert fehérjebontó enzimek vannak benne,tehát inkább főzd/süsd.

30/F

2012. márc. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Akkor most egészséges vagy egészségtelen?
2012. ápr. 2. 12:35
 4/13 anonim ***** válasza:
69%
Egészségtelen,ne edd nyersen! gondolj bele,a gombák lebontó folyamatokat végeznek a természetben(fehérje bontó enzim).
2012. ápr. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

köszönöm :)

Nehéz lesz leszokni róla...

2012. ápr. 3. 10:48
 6/13 anonim ***** válasza:
94%
akkor menj el a nyers-gomba függők anonym csoportjába,ott segítenek a leszokásban:-)
2012. ápr. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%

jaj istenem..és mondjátok holbontana fehérjét a gomba?lebpontja a gyomrodat?

Egyél nyugodtan, teljesen semleges szinte csak víz.

(orvos)

2012. ápr. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Én már nem is tudom mit tegyek...

Bár kerestem Anonym Nyers Gombafüggő csoportot, de sajnos nem találtam... (lehet hogy azért, mert nem egészségtelen tevékenység?)

De most komolyan.

2012. ápr. 4. 12:19
 9/13 anonim válasza:
100%

Istenem, ekkor hülyeségeket. Miért nem olvastok utána?


A gombát azért célszerű megfőzni, mert a sejtfal kitinből van és nehezebben emészthető. A bevizsgált és ehető gomba alapos tisztítás után fogyasztható nyersen is.


Magas rossttartalma miatt serkenti az emésztést, alacsony fehérjetartalma (2-5% (húsok: 20-30%)) miatt a koleszterintszint csökkentésében lehet szerepe. Emellett tartalmaz D vitamint, káliumot és foszfort. A gomba fehérjéjének az aminosav összetétele hasonlatos a húsokéhoz.

2012. aug. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Terpike válasza:
73%
teljesen azt hittem hogy én vagyok csak ennyire elvetemült,ugyanis imádom a nyers csiperkegombát,nem azt mondom hogy csak ugy eszem és mérhetetlen mennyiséget,de ha van itthon akkor napi 3-4 gombá tuti megeszek,de ha megalakul a csoport vagy már azóta működik szóljatok :D
2014. febr. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!