Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyi folyadékot ihatok egy...

Mennyi folyadékot ihatok egy nap, hogy ne legyen káros?

Figyelt kérdés
azért kérdezem mert a családom megjegyezte,hogy a napi 4-5 liter víz az más sok és inkább ártok vele,mint használna
2012. ápr. 8. 09:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Ártani nem árt,de lehet hogy egy laborvizsgálatot érdemes lenne csináltatnod,mert lehet valami gond van,ha ennyi folyadékot kívánsz. pl-alacsony vérnyomás,cukorbetegség.

Napi 1,5-2liter,nyáron kicsit több elég kéne hogy legyen.

2012. ápr. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
9%
Napi 4-5 liter víz egyáltalán nem sok. Aggódnod igazán nem kell ezen. Naponta minimum testsúlykilogrammonként 0,45 liter vízre lenne szüksége minden embernek. De ha ennél többet kívánsz attól még nem vagy beteg vagy nem lesz káros az egészségedre.
2012. ápr. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

tehát ha én 60 kiló vagyok, akkor 27 liter vizet kellene naponta meginnom? érdekes...


szerintem sem sok napi viszonylatban a 4 liter, de csak elosztva. viszont abban egyetértek az első válaszolóval, hogy ha azért iszol ennyit, mert állandóan szomjas vagy, érdemes egy vizsgálatot csináltatni.

2012. ápr. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igazából nem szoktam megvárni,hogy szomjas legyek,meg hétköznaponként sokat sportolok,de már hozzászokott a szervezetem és nem jelent gondok annyit inni,szóval ezért nem tudom.
2012. ápr. 9. 09:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!