Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Fehérje-tömegnövelö? 15 évesen?

Fehérje-tömegnövelö? 15 évesen?

Figyelt kérdés
Sziasztok 15 éves vagyok, és már 1-2 éve hobbiból edzek. (Test építésnek annyira nem mondanám még :D ) és pár éve kick box is jött hozzá. Jó a kondim, testfelépítésem de az a baj hogy csak szálkásodok. Hiába növelek súlyt, akkor csak jobban szálkásodok. Jó egy kicsit növekszik is de elég minimálisan. Na most szeretnék kipróbálni valami tömegnövelöt esetleg fehérjét. Mit gondoltok érdekes/szabad e már elkezdenem valami ilyesmit szedni?

2012. ápr. 10. 22:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Inkább sport kategóriába kellett volna feltenned a kérdést, mert majd itt jön a sok okos, hogy ilyen kox, meg olyan kox.:)

Kérdésedre válaszolva itt azon múlik, mennyit tudsz áldozni a dologra. Alapvetően nagy szükség lenne egy vitaminracsomagra, ez alapvető dolog sporthoz. Neked elég lenne egy MultiProPak, vagy egy MegaDailyOne. Emellé szedhetsz pluszban C vitamint, és Magnéziumot is.

Másrészről ÉTRNED! Ha tömeget akarsz, akkor kell egy megfelelő tömegnövelő étrend, elengedhetetlen az izomnövekedéshez, anélkül vehetsz 100 kg tömegnövelőt is, kaja nélkül kidobod a pénzed. Rakj össze egy étrendet, utána jöhetnek a kiegek.

Táplálékiegészítőt szedhetsz nyugodtan, ezek nem varázsszerek, hanem táplálékkiegészítők, olyan, mintha megennél egy adag kaját. Arra valók, hogy kiegészítség az étrended. Példa:

XY embernek 280 gramm szénhidrátra van szüksége egy nap, 240-et tud bevinni szilárd kajából az étrenddel. Ilyenkor kell egy tömegnövelő, amit pótolja azt a 40 grammot.

Én inkább egy proteint javaslok dextrózzal. A proteint hozzá tudod csapni a reggelihez, majd edzés után is iszol egyet, de keversz hozzá 1 gramm dextrózt testsúlykilogrammonként. Értelemszerűen, ha 60 kg vagy, 60 gramm dextróz. Dextroz helyett kipróbálhatod a Vitargot is, az is jó. de a proteint dextrózzal csak edzés után fogyaszd.

2012. ápr. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Na már ebböl a válaszból is elég sokat tudtam meg :) Köszönöm az értelmes választ,utána fogok nézni ezekenek :)
2012. ápr. 10. 22:39
 3/5 anonim ***** válasza:
Nincsmit:) Ha még szeretnél tudni dolgokat, nyugdtan vedd fel velem privátban a kapcsolatot :)
2012. ápr. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Üdv!Látom nagyon értesz ezekhez!Most lettem 15 éves és fél éve kajakozom és arra gondoltam hogy edzés után fehérjét szeretnék inni.Tudnál nekem termék linket küldeni?(ne legyen káros,sok vitamin legyen benne,ha lehet akkor müködjön mert az egyik ismerősöm is szedi és neki nem használ valami ezer forintos sza*t vesz :),pénz nem számít ) előre is köszi :D
2013. febr. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az edzès utáni fehèrje egy jó ötlet, sok fèlèből válogathatsz. Amiket èn konkrètan ajánlanèk: Nitro Pure Whey Gold, Myprotein koncentrátum, Whey C6, 100% Whey Protein Professional, Stilmass 6:3:1.

Ezek tejsavóproteinek, előnyük, hogy edzès után gyorsan szívódnak fel, azonnal ellátják a szervezeted tápanyaggal. De ha nem súlyzós edzès után fogyasztod, fontos hogy te gyors szènhidrátot ne tegyèl hozzá, inkább javasolnèk bele 10 gramm BCAA-t/glutamint. Ezek aminosavak, amik szintèn jól hasznosulnak, ès segítik a regenerációt. Nèzz utánuk.:)

Multivitamint külön èrdemes venni, sok jó van, pl. Multi Pro Pak, Mega Daily One, Vitabolic, vagy ha az ár nem számít, akkor akár Jumbo Pak.

2013. febr. 21. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!