Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Bulimíás vagyok? Vagy leszek?

Bulimíás vagyok? Vagy leszek?

Figyelt kérdés

eddig 2x hányattam meg magam mert nagy bűntudatom volt hogy ettem :( Azt kell tudni, hogy az első az még tavaly szeptember körül volt, a második pedig 1 hete kb. Nincs bűntudatom emiatt, csak félek hogy egyszer meghallják hogy hányok és elvisznek orvoshoz :/

egyébként most kezdtem újra fogyókúrázni kb 2 hónapja, igazából nem is fogyókúrázni hanem kevesebbet enni, mert már eleve egészségesen eszem tavaly nyár óta. A szüleim és a rokonaim szerint abba kéne hagynom a fogyókúrát, mert már nagyon vékony leszek, most állítólag pont jó vagyok, de én még mindig teljesen dagadtnak látom magam :/ régen nagyon sokat dagadtoztak osztálytársaim, és még idén is előfordult néhányszor és nagyon rosszul esett ezért kezdtem megint fogyókúrázni.

Szóval szummázva: Baj hogy 2x meghányattam magam?

bocs hogy hosszú lett


17/f



2012. ápr. 23. 20:33
 1/8 A kérdező kommentje:
egyébként másodjára már úgy csináltam hogy csak gondoltam rá hogy hányok és öklendeztettem magam, de nem dugtam le semmit és így simán sikerült :) szal így még jobb érzés volt, hogy nem kell hozzá semmilyen segéd eszköz
2012. ápr. 23. 20:41
 2/8 anonim ***** válasza:
52%

Ez nem bulimia, hanem anorexia.

Bulimiás akkor lennél, ha hirtelen nagy mennyiségű kaját megennél, majd bűntudatod lenne és kihánynád vagy hashajtóznál.

Ez anorexia.

Menj el dokihoz, mielőtt nagyon súlyos gondjaid lesznek.

2012. ápr. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

de épp ez az :/ nem akarok :( nem akarok pszichológushoz és dokihoz járni :/


de tényleg többnyire nem eszek sokat, csak néha ha van itthon valami nagyon finom kaja akkor eszek belőle és akkor nagy bűntudatom van, vagy úgy csinálom hogy megrágon de utána kiköpöm a kukába (ami tudom hogy pazarlás :/). hányatni csak akkor szoktam magam ha nagyon nem kellett volna valamit enni pl legutoljára torta miatt :( de az a baj hogy csak gáznak érzem, de nincs bűntudatom :/ és ezen szeretnék változtatni, bár szerintem kettő hányatás az nem sok. meg anorexiás sem vagyok, nem vagyok csont kollekció

2012. ápr. 23. 20:52
 4/8 anonim ***** válasza:

Orvoshoz pedig akkor is érdemes lenne menni. Mindegy, hogy anorexiád vagy bulimíád van a betegek többségénél gyakran mindkét betegség előfordul (pl. előfordul, hogy az anorexiából kigyógyulva bulimíás lesz a beteg..).

Tudom, hogy nem szeretnél orvoshoz menni, de ez csak idő kérdése, és minél később mész annál rosszabb lesz. Még mindig jobb havonta egyszer elmenni orvoshoz, mint 2 hónapig kórházban lenni. Hidd el ez nem egy olyan betegség amiből könnyen ki lehet gyógyúlni. A legrémisztőbb pedig az, hogy ebbe a betegségbe bele is lehet halni. Szóval ébresztő, irány az orvos és próbálj meg mindent megtenni, hogy meggyógyulj, mert ez csak rosszabb lesz. Tapasztalatból mondom..

2012. ápr. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az anorexia nem azt jelenti, hogy vki sovány.

Az anorexia egy pszichés probléma, pont olyan, mint ami neked van.

Igen is menjél el dokihoz, mert ha így folytatod, akkor annak nagyon súlyos következményei lesznek.

2012. ápr. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mint a legtöbb kajazavarosnak, neked sincs betegségbelátásod. Nem attól anorexiás valaki, h csontkollekció, az már egy következmény.


168/58 kilósan nem mondta rám senki, h anorexiás vagyok, mert izmos voltam, sportos... pedig már akkor az voltam, a túledzéseim miatt. Keveset ettem kalóriában is, és mindet lemozogtam. Csak lapos hasat akartam, most 47 kilós vagyok, izmom semmi, gyenge vagyok, erőtlen.


Bokazúzódással fekszek, mert egyik nap úgy elzsibbadt a lábam, h mikor ráálltam, nem bírta el a súlyom, és magam alá fordult.


Anorexiámból kigyógyultam, már nem bírtam tovább a nemevést, és belementem egy bulimiába. Egyszerűen annyit ettem, h kijött, vagy bűntudatom lett, és kihánytam. Most már egy hónapja szinte nem hányok (előtte napi 3-4 is), de enni sem nagyon.


A gyomrom tönkrement, puffadok, fáj, görcsöl, ha sokat eszek, visszajön, sokat iszok visszajön... néha véreset hányok... szal ne kezd el! Vagy valahogy állj le.

2012. ápr. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek :/ nem tudom... megpróbálom töbebt nem hánytatni magam és ha akár még1x is megtenném elmegyek az iskola pszichológushoz. :/
2012. ápr. 24. 15:46
 8/8 anonim ***** válasza:

Próbálj leszokni, most még sikerülhet, és nem lesz nagy következménye.. Én bulímiás vagyok, régebben napi 6X 6X csináltam, mára már csak 2X 3X tudom még ez sem ideális, de hosszú folyamat, a gyógyulás útja :) Szóval kitartást, és jó egészséget!

16/L

2012. máj. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!