Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vastabletta, vagy étrend?

Vastabletta, vagy étrend?

Figyelt kérdés
Már párszor voltam vashiányos, legfeltűnőbb tünetem a hajhullás volt mindig. Kb. egy hónapja vettem be a felírt utolsó tablettát és egy hete, megint drasztikusan elkezdett hullani a hajam, fáj a fejem és fáradtabb is vagyok. Egyértelmű, vashiány. A kérdésem az, hogy szerintetek az egész életemet tablettákkal kell leélnem, vagy egy jól összeállított étrend elég lesz?
2012. ápr. 24. 21:00
 1/2 anonim ***** válasza:

A jól összeállított valóban étrend alapvető.

(cékla, vörös húsok, máj, mák stb. C vitamin ellátottság.)

Egyébként:

Keresni kell az orvosnak a vashiány okát.

A fogamzóképes korban gyakori a menstruációk miatt a vashiány, vagy a felszívódása is lehet nehézkes.

Ha a lelet hiányt mutat akkor vényköteles tablettaszedés jön,2-3 hónap, majd kontroll labor vizsgálat! következik.

Félévente érdemes ellenőriztetni, vagyis nem ártana.

2012. ápr. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Naponta 1-1,5 dl vörösbor is segít. De ha nem akarsz rászokni, akkor idd csak akkor, ha mondjuk aznap nem ettél semmi vasas kaját.
2012. ápr. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!