Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért szedtem fel 3 kilót...

Miért szedtem fel 3 kilót rövid idő alatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Kérdésem szerintetek miért hízom. Eddig 74g voltam, és most szembesültem, hogy már 77-et nyomok. Nem eszem sokat napi 3x, reggel csak joghurt vagy tej egy max kettő pogácsával, vagy jó reggelt egy tasakkal. 12-13 körül ebéd ami változatod, mindig van leves és főtt étel, hús vagy tészta, de kevés nem nagy adag. Gyors ételeket nem eszem Meki vagy ilyesmi. Este általában hideg kaja, zöldségek, néha meleg ha úgy esem haza. Szóval nem zabálok vagy ilyesmi, nem vagyok nasis, ha van süti megeszem, de nem kívánom, meg nem veszek csak azért, hogy úhh de kell. Néha sörözünk haverokkal, de egy hónapban ha 3 üveggel megiszom sokat mondok. A mozgásom valóban kevés ezt aláírom, de annak ellenére, hogy nem eszem többet mint szoktam, akkor mégis miért hízom?


2012. máj. 2. 14:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Először is, kicsit pontosítanék a menetrendeden, hogy szerintem esztétikusabb lenne ha így csinálnád:

Reggelire egyél inkább többet, nem feltétlenül kell folyton rozskenyeret meg lenmagot meg ilyesmiket enni. A reggeli a nap legfontosabb étkezése. Ebből fedezed az egész napi mozgásodat, szóval muszáj enni reggelire nagy szénhidráttartalmú, magas energiatartalmú, és nem árt ha szintén nagy fehérjetartalmú ételt eszel. Nem muszáj mindet egyszerre, változatosan egyél, legalább 2 legyen meg a 3 felsorolt táplálékfajtából. Ha tudsz, egy héten legalább egyszer egyél halat, ez rengeteg fehérjét tartalmaz, és nagyon kevés zsírt, ami ugye nem tud lerakódni. Vacsorára egyél olyat, mint most reggelire, éjszaka nem lesz szükséged sok energiára, ha meg igen, akkor elkezded égetni a zsírt (nem célzok semmire, tényleg így van, mindenkin van zsír).


Diagnózisként azt tudom mondani, hogy ha 85 kg fölé mész fél éven belül, akkor érdemes elmenni egy dokihoz, mert az már csúnyán pajzsmirigyrákra, vagy szimplán a pajzsmirigy elhalására utal és/vagy hormonzavarra mutat.

2012. máj. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
tejet hagyd ki, tésztát cseréld le rizsre
2012. máj. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!