Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hunza koszt vagy Paleolit...

Hunza koszt vagy Paleolit táplálkozás?

Figyelt kérdés

[link]


A hunzák sokáig élnek és egészségesek pedig sok olyat esznek amit a Paleo étren kizár,mert rosznak tart.

Hüvelyesek ,gabonák, tej és származékai

Pedig a paleo étrend is állítólag nagyon egészséges és a betegségetől távol tart.

Vagy rosszul értem és a paleo azt mondj,hogy a (sok)hús melé sok zöldség éy gyümölcs kell?

Akkor kinek van igaza?

Mindkettőnek.

Vagy az,hogy atáplálkozásunk,hogyan befolyásolja az egészségünk függ attól,hogy mit örököltünk az őseinktől?

Tehát vannak amberek aki akor maradnak, lesznek egészségesek ha sok húst esznek mások meg akkor ha egyáltalán nem ?

Mert a teljes vegetarianizmust is dícsérik.

Vagy a nyugati étrendnél minden jobb? Ez a nagy tanulság?

Esetleg éljen a nyers koszt? - a belinkelt oldalon erről is írnak



2012. máj. 7. 20:23
 1/4 anonim ***** válasza:
16%

Szeretnél egy kitalált történettel jól keresni?

Egyesek az emberek egészséges életmód iránti vágyát meglovagolva mindenféle mesékkel szédítik a jónépet, hogy megszedjék magukat. A hunzákról is kitalálták ezeket, a paleót is csak úgy kitalálták. A vegetarianizmust pedig egy egész mozgalom igyekszik terjeszteni vallásos hevülettel.

2012. máj. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szóval kinek hihetek?

Egyébként honnan tudod,hogy mind a kető csak kitaláció?

2012. máj. 7. 21:03
 3/4 anonim ***** válasza:

A paleót ismerem, és követem is évek óta. Elég komoly tudományos háttere van, bár egy idő után erről már leszakadtam, mert nem akarok táplákozástudós lenni, csak egészséges. Nekem a tapasztalat legyőzte a kétkedésemet.


A paleo nem mondja meg, hogy húsból vagy zöldségből, gyümölcsből mennyit egyél. Azt mondja meg, mi az, amit NE egyél! A többiből már egyénileg olyan étrendet állítasz össze, ami megfelel az ízlésednek és a szervezetednek. Lehet, hogy igényel némi kísérletezgetést, ha beteg vagy akkor meg orvosi felügyeletet, de utána nyerő vagy. Nem vagyunk egyformák, nem állnak mindenhol rendelkezésünkre ugyanazok az alapanyagok, szóval mindenki másképp paleózik.

2012. máj. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
26%

Az egy dolog, hogy a hunzák kevés húst esznek, valószínűleg a helyi adottságok miatt (kevés vadászható állat), de ha lenne ennének, hidd el. A gabonát nem nagyon ismerem, miért eszik, vélhetően keveset eszik, mert egyértelmű, hogy a gabona oka a civilizációs betegségek nagy részéért. Lehetséges genetikai furcsaság is, ami miatt tovább élnek, bár elsősorban a táplálkozás az, ami számít. Egyébként nem csak a hunzák élnek civilizációs betegségek nélkül, hanem számos más természeti nép is. Amint megjelent a gabona és tej, egyből megjelentek a civilizációs betegségek náluk is (cukorbetegség, rák, elhízás, depresszió, stb). Szerintem érdemes átállnod a paleolit táplálkozásra. Én már 1 éve csinálom, és semmi panaszom nincs, nem élek át nagy kínt a cukor hiánya miatt sem. Ha köztes megoldást akarsz, és nem mersz belevágni, legalább a cukrot hagyd el teljesen, és csökkentsd a kenyér, fehérliszt, rizs, stb fogyasztását, mert már az is nagy eredményt hozhat.

Sok sikert!

2012. máj. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!