Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehet bajom, ha nootropil-ra...

Lehet bajom, ha nootropil-ra sört iszok?

Figyelt kérdés
Kezdődik a vizsgaidőszak ezért megkértem az orvosomat, hogy írjon fel nootropilt. Meg is tette és minden nap beveszek egyet. Ma elmentem a barátaimmal, beültünk egy helyre és megittam két pohár sört, mert elfelejtettem, hogy bevettem a gyógyszert. Lehet valami bajom?
2012. máj. 11. 19:45
 1/2 A kérdező kommentje:
Úgy veszem észre, nem haltam meg, de továbbra is érdekelne, hogy okozhat e valami nagyobb gondot, ha Nootropil-ra iszok alkoholt. Valószínű több órás eltéréssel semmi nem történik, de ha közvetlen a gyógyszer bevétele után iszok rá, az okoz valami bajt? Semmit nem találok ezzel kapcsolatban az interneten. És a betegtájékoztató sem írja.
2012. máj. 13. 10:37
 2/2 F. P. válasza:

1) A leírásban nem szerepel, hogy bármilyen hatása lenne.

2) Ne vegyél be aznap amikor sörözni mész. Ha csak tanuláshoz kell, nem kell minden nap szedni, csak ha tanulsz. Ha aznap este besörözöl, felesleges bekapnod a gyógyszert, ugyanis más miatt nem fog menni a tanulás. :)

3) 2 pohár sörtől persze még a fentieket sem kell szerintem figyelembe venned, feltéve, ha tényleg "csak" "két pohárral" iszol...


Összességében: ne használd egyszerre a két "szert", és inkább akkor menj sörözni, amelyik nap nem tanulsz.

(VAGY - VAGY)


Továbbá: - az ellenjavallatok között szerepel a

> vesebetegség,

> agyvérzés


Mindebből következtetni lehet, hogy hatással van az anyagcserére, valamint az erekre (vérnyomásra) is. Nem érdemes kockáztatni és ez minden gyógyszerre igaz.


Megjegyzem, hogy a szedési szokásoddal kapcsolatban annyi a fenntartásom, hogy a leírás 2-3 adagban történő bevitelt javasol.


Én - szintén önkéntesen, vizsgaidőszakban, alkalmanként (!) - az 1200 mg-ost szedem fél-fél tabletta formájában.

Szerintem - ha egész nap tanulsz - jobban jársz, ha elosztod napszakokra az adagot. Előfordult, ha délután nem vettem be, megfájdult a fejem, aztán már cseszhettem a tanulást.

2012. máj. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!