Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Aggódom a lányomért, mivel...

Aggódom a lányomért, mivel tudnék neki segíteni?

Figyelt kérdés

A lányom most nyolcadikos..

Alsós korában kórosan túlsúlyos volt, és negyedik év végén ő elhatározta, hogy most véget vet ennek.. nagyon aranyos volt, mindennap keményen tornázott, én meg segítettem neki, nem vettem nasit, másféle tésztát, kenyeret vettem. Augusztusban műtötték vakbélre, akkor végleg lefogyott. Mára viszont ismét súlyproblémákkal küzd, illetve... nem is súlyproblémával, hanem inkább testképzavarral .

A testtömeg indexe 17,20 körül van, ami közel sem egészséges, mert egy egészséges 14 évesé a 21-23 között van általánosítva.

Mit tegyek, hogy ne legyen anorexiás? Nem tudok rá hatni már. Vigyem orvoshoz? Vagy mit tehetek? Erőnléte jó, de féltem nagyon!


2012. máj. 14. 17:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Gondolom már elég rég anorexiás.

Vidd orvoshoz.

2012. máj. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Anorexiás?

Tudtommal az az anorexiás, aki már olyan szinten sovány, hogy csont és bőr..

2012. máj. 14. 17:15
 3/6 anonim ***** válasza:
Az anorexia egy mentális betegség, nincs függvényben az illető súlyával. Igen, szerintem is vidd orvoshoz, de ne legyél vele erőszakos vagy hirtelen, éreztesd vele nagyon, hogy mellette állsz, és segíteni szeretnél neki.
2012. máj. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy sokan csúfolták amikor túlsúlyos volt és meg akar nekik felelni, ezért már jobbnak látja ha átesik a ló túloldalára. Beszélgess vele, nézess vele anorexiás nőkről képeket, videókat. Olvassatok cikkeket amelyek leírják, hogy milyen fontos a normális táplálkozás (főleg ebben a korban). Ha ez sem segít akkor orvos.

Sok szerencsét!:)

2012. máj. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az anorexia csak végstádiumban csont ésbőr. Testképzavart jelent, amikor nem látja a páciens, hogy már sovány.

Pont ahogy leírtad.

2012. máj. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Már nagyon rég anorexiás, és az anások már csak a végén csontik, előtte normál súlyúak.

Fontos:

- ne erőltesd a kajálást, ne tégy megjegyzéseket rá, mennyit eszik - még inkább bedacolhat, vagy besértődik (én meg tudtam volna ölni, aki tukmált, h szedj még, szedj még...)

- főzd a kedvenceit (a kedvencekből, bmi legyen az, milánói is, mindig ettem, nem is egyszer)

- beszélgess vele a normális táplálkozásról - de valszeg a levegőbe dumálsz majd (én pontosan tudom a kiegyensúlyozott kajálást, mégsem tudom tartani)

- ha semmi nem segít, akkor pszichomókus, mert TE NEM TUDOD MEGGYÓGYÍTANI, csak segíthetsz (lényeges a jó doki; az enyémet 4 ülés után otthagytam, mert csak tömni akart)

2012. máj. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!