Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vesekövet, hogy lehet megelőzn...

Vesekövet, hogy lehet megelőzni /visszább fogni?

Figyelt kérdés
nagyon sok pezsgő tablettát fogyasztok.olvastam ,hogy ilyenkor nagy aránnyal lehet vesekövem. mit kéne ennem /innom ,hogy megelőzhessem?
2009. jún. 27. 14:47
 1/7 anonim ***** válasza:

a pezsgőtablettára is rá lehett fogni a vesekövet ezt mondják +a tulzott tablettás c-vitaminra is ennek az igazságtartalma egy nagy 0000000 egészen más miatt alakul ki mint amit mondanak róla- ezt már pár orvos is kezdi belátni ....

ezt csak azért teszem ide hogy az orvosok is mekkora ellentmondába kerülnek

[link]

2009. jún. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nagyon sok folyadékkal (min 3l).
2009. jún. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
20 kilónként 1 liter folyadék, és nem lesz veseköved!
2009. jún. 28. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Nagyon sok folyadék. És nem szabad a tulzott só és ásványi anyag fogyazstás.
2009. júl. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen,nagyon sok folyadék,hogy megakadályozza a vizelet pangását,ezáltal a különböző kristályok,baktériumok kicsapódását,és folyamatosan tisztítva legyen a vese.

Elvileg az a szabály,hogyha szép világos a pisid,akkor jók az ivási szokásaid,de ha sötét és büdös a pisi,akkor keveset iszol.Engem már milliószor figyelmeztettek az urológusok,hogy MINDEN órában igyak meg 2 deci folyadékot,de hát amilyen vagyok nagy ívben teszek a tanácsukra.Volt már 4 mm-es kalcium-oxalát összetételű kövem,amit kipisiltem spontán,magától megindult,azt hittem lemarom az arcomról a bőrt fájdalmamban.......iszonyatos....dehát én így vagyok ezzel hogy kijött,"megszűnt" a probléma,a továbbiakban teszek a dologra.Ezzel csak azt értem el,hogy van egy újabb,2 mm-es ugyanazon az oldalon lévő vesekövem,amit nem törnek meg,mert MÉG nem okozott problémát,vesegörcsöt,be van ékelődve,nem mozog,vizelet elvezetési gondokat nem csinál,és amíg ez nem változik,helyileg ottmarad ahol van,a mérete nem nő,abban az esetben nem nyúlnak hozzá,nem törik.Nekem a vese alsó kehelyvégében van a kő,törés esetén is lenne legalább 2-3 hét mire távozna a vizelettel.Így 3 havonta kell visszamennem ellenőrzésre az urológiára,és pisilni egyet az orvosnak(ő meg beletesz valami tesztcsíkot,ami nem tudom mire jó)és ennyi.Nem túl jó dolog,de azt hiszem kizárólag magamnak köszönhetem,hogy itt tartok!Ha normálisan innék,talán nem lenne bennem ez a kő.

2010. febr. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
még annyit hozzátennék,hogy a nem megfelelő mennyiségű folyadékbevitel(kevésre gondolok) okozhat SOKKAL nagyobb problémákat is,mint a vesekő(én az előző vagyok,csak ezt még be akarom írni),és ezt is urológus mondta,mint pl.étvágytalanság(ezt a fogalmat én nem ismerem),hólyaggyulladás(nekem ez is megvolt már),és még sok minden mást is....érdemes inni.......mondom én,aki tojik erre az egészre.....vicces vagyok..
2010. febr. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Magnéziummal. Gátolja a kövesedést. És iszonyú a hiányunk belőle, de ez kinek-kinek hajlama szerint mutatkozik meg.
2015. ápr. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!