Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Zöld teát lehet fémből készült...

Zöld teát lehet fémből készült termoszban (rozsdamentes) tartani vagy fémből készült szitában áztatni?

Figyelt kérdés
Az érdekelne hogy a meleg teában lévő hatóanyagok nem lépnek e valamilyen kémiai reakcióba a fémmel úgy ,hogy közben káros anyagok képződnek?
2012. máj. 23. 10:56
 1/7 Mara Acoma ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy csak műanyag szűrőt szabad használni teákhoz.
2012. máj. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bátran beleteheted a rozsdamens termoszba. Letöbb termosz egyébként ilyen, nem véletlenül. Inkább arra figyelj, hogy a tealevél forrázata után takard le az edényt, hogy az illóolajok ne párologjanak el belőle.
2012. máj. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Mara Acoma ***** válasza:

Első vagyok megint, ezt találtam:


A zöld tea elkészítése:


Teakészítéshez mindig alacsony ásványtartalmú tiszta klórmentes vizet használjunk.

A vizet ne mikróban, és ne műanyag vízforralóban melegítsük, hanem lehetőleg olyan rozsdamentes acél vízforralóban, amit csak erre a célra használunk.

A leforrázandó teamennyiség a zöld teák esetében 2 dl vízre számolva 1 teáskanál.

A tea áztatására a legmegfelelőbb a máztalan vörös, többször kiégetett agyagkanna, vagy raku. Fém vagy műanyag kannát semmi esetre se használj. Természetesen porcelánkannát használhatsz, de soha ne mosd el belülről, csak kiöblíteni szabad!

A vizet addig forrald, amíg nem zubog, majd vedd le a tűzről, és hagyd visszahűlni 70 fokra. Csak ha visszahűlt, akkor öntsd rá a levelekre.

Azonnal fedd be, és mindössze 1-3 percig hagyd állni, majd szűrd le.

A zöld tea leveleit másodszor is le lehet forrázni, ugyanis a második forrázáskor egészen más hatóanyagok oldódnak ki belőle. Ilyenkor már 5-8 percig is ázhat a levél.

A zöld teát porcelán vagy máztalan agyag csészéből idd, ízesítés nélkül.

2012. máj. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a belinkelt szöveget. Ez igaz leírja ,hogy fémedényben nem lehet áztatni és inni sem abból hanem inkább porcelán csészéből. Engem viszont az érdeke,hogy MIÉRT nem? Nem e azért amiért én gondolom?
2012. máj. 23. 11:50
 5/7 Mara Acoma ***** válasza:

(Még mindig első vagyok)Csak ennyit találtam még róla:


Főzetet ajánlott zománcozott edényben készíteni, mivel bizonyos hatóanyagoknak árt, hogyha fémmel érintkeznek. Ugyanezért ajánlom, hogy fémszűrő helyett a műanyagot részesítsük előnyben, akár külön erre a célra is beszerezhetünk egyet, mivel egyes növények megfoghatják.

2012. máj. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kösz.


Hát ezek szerint csak lehet valami abban amit gondolok. De akkor vajon mért árulnak fém termoszokat? Másik Pl. a kávé az tudtommal savas a savak pedig szeretnek fémekkel reakcióba lépni.

2012. máj. 23. 17:18
 7/7 Mara Acoma ***** válasza:
(Még mindig első:) No ez jó kérdés... Nekünk is van fémtermosz a kocsiban, poharakkal. De mi jeges üdítőt, szoktunk vinni benne nyáron.
2012. máj. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!