Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kedden 2fogamat kihuztak....

Lovász márta kérdése:

Kedden 2fogamat kihuztak. Mikor ehetek tej dolgot?

Figyelt kérdés
Azt tudom nem lehet tej dolgokat inni,enni,de meddig,tojásrántottát kívánok ehetek már?3nap telt el már tudja valaki mit tehetnék,előre is köszönöm.

2012. máj. 25. 19:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Foghúzás után 2 óráig nem tanácsos.Utána már lehet,Szóval jó étvágyat a tojásrántottához vagy egy pohár tejhez,
2012. máj. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem 2 óráig, 2 napig nem ajánlott a tej, és a tejtermék. Ma már nyugodtan ehetsz.
2012. máj. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Először is: tejtermék, nem pedig tej dolog :)


Másodszor pedig én még sosem hallottam ilyen tilalomról. Szerintem bármit ehetsz csak arra vigyázz, hogy ne menjen semmi a lyukba... ha belemegy akkor öblögezsd ki alaposan... csak ne nagyon szivogasd mert akkor elkezd vérezni.

2012. máj. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

tojást még aznap

a tejtermékekkel ajánlatos 2-3 napot várni, szóval ha kedden húzták,akkor ma már ehetsz

a lényeg, hogy ügyelj a szájhigiéniára kicsit

fokozottabban, és ajánlatos most a fogkeféd is lecserélni

2012. máj. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

20:00


"én még sosem hallottam ilyen tilalomról"


...attól még, hogy nem hallottál róla, létezik - több millió dologgal egyetemben

2012. máj. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek:-)
2012. máj. 25. 20:24
 7/9 anonim ***** válasza:
2-3 nap minimum ne egyél ha nem akarsz visszakerülni a dokihoz iszonyat fájdalmakkal(gyulladással)
2012. máj. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"attól még, hogy nem hallottál róla, létezik "


Létezhet... de akkor ez valami újkeletű dolog lehet... nekem kb 10 fogamat húzták már ki életemben... bölcsesség fog csontból való kiműtése meg minden és soha egy orvos se mondta, hogy ne egyek tejterméket vagy tojást... és mivel a joghurt meg a tej elég jó tápanyagforrás, amit rágás nélkül lehet a szervezetbe juttatni így ha jól emlékszem foghúzás után többnyire azt ettem.


És sose fertőződött el.


Persze nyilván én vagyok a hülye. :D

2012. máj. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
foghúzás után az orvos elkel hogy mondja kerüld a tej termékeket,igazából 3napot mondanak de ha lehet inkább 1hétig elkerülni mivel mindenki más van akinek hamarabb van akinek nehezebben gyógyul
2013. okt. 19. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!