Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Most 65 kg vagyok. Leszeretnék...

Aph7 kérdése:

Most 65 kg vagyok. Leszeretnék fogyni 55-60kg-ra! Mivel? Mit egyek ami nem hízlal de viszont laktat? Nyárra szeretnék jó alakot. Elakarok kezdeni edzeni. De nem tudom mit, hogy az elején. Mivel edzek? Mennyit? Milyen rendszerességgel?

Figyelt kérdés
Csak rendes kommenteket várok , és használható tanácsokat. :) Köszönöm előre is
2012. máj. 30. 20:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


A külső is biztosan fontos, de az igazi lényeg az, hogy egészséges legyél. A kettő megvalósítása egyáltalán nem mond ellent egymásnak, ez is benne a jó! :-)

Általam kipróbált és NAGYON BEVÁLT edzés: Callanetics. Otthon végeztem a könyvben leírt gyakorlatokat, amelyek nagyon hatékonyak, de feltétlenül a leírásnak megfelelően kell végezni azokat, mert úgy lesz megfelelő az eredmény. Naponta csináltam az előbb említett gyakorlatsort. Kiválóan karcsúsít is, valamint hajlékony és feszes lesz a tested, ha csinálod.

Futás, úszás is nagyon jó. Fokozatosan kezdj el edzeni!!! Kisebb távon kezdj és utána emeld!


Táplálkozás szempontjából a nyers zöldségek, csírák, smoothie-k fogyasztása a legjobb. Gyümölcsből azok a fajták a legjobbak, amelyek nem édesek: citrom (vízzel hígítva üdítőként is nagyon jó és lúgosít), grapefruit. (Persze szabad enni másfajta gyümölcsöt is, de több legyen a zöldség.)Ezek mind bázikus táplálékok és egyéb szempontból is nagyon jót tesznek az emberi szervezetnek. Valamennyi olajos mag fogyasztása is optimális, ezek nagyon laktatók, ne fogyassz ezekből sokat!


Esetleg szedhetsz vitaminokat, ásványi anyagokat, nyomelemeket, de nem kell ezt túlzásba vinni.


Ajánlatos a napi 2-3 liter vízfogyasztás is (a víz is kimossa a salakanyagokat.)

Javasolt a zöld tea fogyasztása is, de fontos betartani, hogy ezt nem szabad túladagolni!


Az előbb felsoroltak segítenek a szervezetednek a zsírraktáraktól, savraktáraktól megszabadulni.


Jó döntésnek tartom, hogy elkezdesz edzeni és nem "divatos táplálékkiegészítőket" szeretnél kipróbálni!


Simán meg fogod tudni csinálni a 10 kg salakanyagtól való megszabadulást! :-)


Nagyon sok sikert és kitartást kívánok Neked ahhoz, hogy elérd az ideális, egészséges testsúlyodat!

2012. jún. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az előző hozzászólásomban azt írtam le, hogy mit ajánlott tenned és enned. :-)


Az kimaradt, hogy mit ne egyél:

- cukor

- fehér liszt

- zsír

- bármi olyan termék, amely ezeket tartalmazza

- savasító anyagok


Hidegen sajtolt olajakat fogyaszthatsz, de mértékkel!


Ajánlom a következő könyvek elolvasását:

Callan Pinckney: Callanetics

Stephen Blauer: Lékönyv

Kurt Tepperwein: Savtalanítás

Ránky Edit: Csírazöldség a natúrkonyhában

dr. Ralph Bircher: Szigorúan bizalmas


Szia!

2012. jún. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem akarok nagyon kritikus lenni, de az előttem kommentelő kicsit túlbonyolítja a dolgokat a sok könyv olvasással meg salakanyaggal. Ez a salakanyag meg a méregtelenítés kifejezetten az a dolog, amivel szeretik lehúzni az embert pénzzel.


Amelyik étel nem hízlal, de laktató, az nyilván olyan, aminek kevés a kalória tartalma. Ilyenek zöldségek.

A zöldségeknek alacsony a szénhidrát tartalmuk, viszont jó vitamin, ásványi anyag, és rost források. Némelyik zöldség fehérjetartalma is jó, mint pl babnak vagy a borsónak. Persze most nem azt mondom, hogy csak zöldségeket ehetsz, de érdemes minden étkezésnél elfogyasztani egy adag zöldséget is. Fontos, hogy rendszeresen étkezz, mert ha egész nap éhezel,hirtelen sokat eszel, akkor abból a tested megpróbál minél többet elraktározni zsírként. Legyen naponta minimum 4-5 étkezésed, amelyek kisebb adagokból állnak. Továbbá ajánlott valamilyen vitamin kiegészítés. Szerintem a legjobb és legegyszerűbb valamilyen multivitamin tabletta szedése.


Aerob edzés végzése után bizonyos mértékben felgyorsul az anyagcsere 1-2 nap erejéig. Aerob edzésnek lehet nevezni bármilyen olyan könnyű mozgást, amit huzamosabb ideig végez az ember és energiát éget. Pl sétálás, kocogás, úszás, biciklizés. Aerob mozgás közben és a befejezése után is nagyobb mértékben megnövekszik a test energia felhasználása. Végezz hetente legalább 3-4x ilyen aerob edzést, de akár többször is csinálhatod. Egy edzés hosszúsága legyen legalább negyed óra, de kedved szerint lehet hosszabb is(max 1-2 óra). Persze fontos, hogy legyen valamekkora intenzitása, mert az nem elég, ha csak lassan sétálgatsz.


Most így hirtelen ennyi jutott eszembe, de ha érdekelne részletesebben akkor írj nyugodtan.

2012. jún. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia 15:30-as hozzászóló!


Úgy érzem, hogy félreértetted, a hozzászólásaimban leírtakat.


Éppen azt hangsúlyoztam a kommentjeimben, hogy nagyon jó ötletnek tartom az edzés elkezdését és azt is megírtam, hogy én otthon végeztem a Callanetics gyakorlatokat (emellett jártam kocogni is egyébként). Ezzel pont azt akartam mondani, hogy nem kell/muszáj konditerembe, edzőterembe járni, egyszerűen megoldható otthon az alakformálás!


Az étrenddel kapcsolatban: úgy láttam, hogy ugyanazon ételek, vitaminok fogyasztását javasoltad, mint én, tehát ezzel kapcsolatban sem értem az aggályodat.


Testmozgással kapcsolatban is nagyon hasonlókat soroltál fel, mint amiket én.


A méregtelenítést/salaktalanítást azért hangsúlyoztam, mert szerintem egy előzőekben leírt életmódváltáskor ez következik be az emberi szervezetben, valamint lényegesnek tartom, hogy ne csak a külső miatt akarjon megváltozni valaki, hanem az egészsége legyen a fontos. Ebben nem muszáj velem egyetérteni, de szerintem az ember nem csak egy test, vannak érzelmei, gondolatai, tehát nem csak a külsőségekre (testre) kéne olyan nagy hangsúlyt fektetni - ezt most így vélem.


A könyveket azért ajánlottam, mert meg van azokban magyarázva, hogy mi történik nagyjából a szervezetben és szerintem ez egyfajta lelki támaszt nyújthat olyankor, amikor az emberre rátör a korábbi szokásainak (pl: zabálás) az ismétlése - segíthet a tudás koncentráltabbnak lenni és értelmes döntést hozni: nem a nassolást választani, hanem például az edzést.


A könyveket pedig nem muszáj megvásárolni, mivel létezik a Föld bolygón olyan intézmény, amelynek neve: könyvtár!


Alaposan félreértettél tehát, mivel engem nem a pénz, hanem az egészség motivál. A méregtelenítésemet maximálisan itthon oldom meg csodabogyók és fitneszguruk nélkül, a lehető legkevesebb pénzráfordítással.


Attól, hogy mások is használják azokat a kifejezéseket, mint például: életmódváltás, salaktalanítás és az ő motivációjuk lehet egy termék eladása, nekem aztán semmi ilyen célom nem volt.


A tény az tény: ha elkezd ésszerűen táplálkozni valaki és kiegyensúlyozottan sportolni, akkor a szervezete megszabadul a korábban lerakódott, felhalmozódott mérgektől - ez fogyásban és alakformálódásban is megjelenik. Szerintem eközben az életszemlélete is megváltozik az egyénnek. Kitartásra, rendszerességre áll át, amellett a sportolás a hormonháztartásra is kedvező hatással van, boldogsághormonok termelődnek. :-) Így boldogabb is lesz a sportoló egyén és testileg több okból kifolyólag is jobban fogja magát érezni, hiszen a mérgektől folyamatosan megszabadul és ez könnyebbség lesz az egész szervezetének, közben csinosodik is, ennek is örülni fog, erősebb lesz, javul az állóképessége, lelki téren pedig kiegyensúlyozottabbá válik, ha betartja hosszú távon az új életmódját.

Ez nekem saját tapasztalat, nem mások mondták, hogy így csináljam, hanem nekem így esett jól.


A Lékönyv című könyvet például 12 évesen olvastam: elmentem egy könyvstand mellett, ránéztem a könyvre és azt mondtam: "Nekem ez kell!" 12 éves pedig már elég régen voltam. Nem divatból érdeklődtem eme témákkal kapcsolatban.


A motivációm az volt a hozzászólásaim megírásakor, hogy segítsek, semmi más. Remélem, hogy a Kérdező érzi ezt.


További szép estét mindenkinek!

2012. jún. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2012. jún. 3. 22:02
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szívesen! :-)

Ügyes legyél! ;-)

Aztán később majd megírhatnád, hogyan sikerült a cél elérése!


Szép nyarat és jó alakot kívánok Neked! :-)

2012. jún. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Semmi kétségem afelől, hogy segíteni akarsz a kérdezőnek. Amit írtam, csak azért írtam, mert bár hasznos és jó dolgokat írtál, nem értek együtt teljes mértékben a leírtakkal. Igazából tényleg félreértettelek, és csak túlreagáltam a dolgokat.


Mikor a csírákat olvastam, akkor az a kép ugrott be a fejemben, hogy valaki fanatikusan csak a bio zöldségeket és egyéb csodanövényeket fogyasztja. Szerintem ha zöldségeket fogyaszt az ember, akkor teljesen mindegy milyen fajtát, mert mindegyiknek megvannak a pozitív tulajdonságai. Viszont húst is kell legalább egy minimális mértékben fogyasztani, mert az állati fehérjékkel ellentétben a növényi fehérjék nem teljes értékűek.


Bevallom eddig nem tudtam mi az a callanetics, és mikor ezt a szót olvastam, arra gondoltam, hogy csak valami túlbonyolított, felkapott edzés, aminek igazából nincs semmi egetrengető hatása. Én az egyszerű dolgok híve vagyok, amik hatékonyak, és nem igényelnek különösebb tudást. Elhamarkodott voltam, mert nem vettem figyelembe, hogy a nők izomzatát az ilyen könnyebb mozgásformák is erősítik, én pedig ha izomtömeg növelésre gondolok, akkor csak a nagy izommunkát igénylő gyakorlatokat tudom elképzelni. Viszont a vitaminokra azt írtad, hogy esetleg szedhet. Szerintem a vitaminok szedése mindenképp fontos, mert a szupermarketekben vett gyümölcsöknek alig ha van vitamin tartalma(legalábbis az import gyümölcsöknek).


A könyvekkel pedig azért vagyok szkeptikus, mert rengeteg olyan könyv íródik, ami drága, és igazából nem is segíti az embert, de lehet csak rossz könyvek kerültek a kezembe.


A salakanyagokról és a méregtelenítésről pedig úgy hiszem, hogy csak egy humbug. Kétlem, hogy egy emberben több kiló salakanyag halmozódna fel, esetleg a bélrendszerben a megemésztett tápláléknak lehet csak jelentős súlya (0,5-1kg). "Méregtelenítő" termékeket árulnak több ezer, vagy akár több tízezer forintért, amelyeknek igazából nincs semmilyen hatásuk. Úgy hirdetik ezeket, mintha megváltoztatnák az ember életét, és az ilyen dolgokat könnyen elhiszik az emberek, akik nem érzik jól magukat a bőrükben, ezért minden lehetőséget próbálnak megragadni.

Egyik rokonom bedőlt ezeknek és vett kb 20-30ezer Ft-ért ilyen méregtelenítő csomagot, ami persze semmi változást nem hozott. Ráadásul olyan anyagot tesznek bele, amitől valamilyen nyákos anyag termelődik a belekben, és ettől megszabadulva hiheti azt az ember, hogy tényleg hatott valamit. Ez persze csak az, amivel át akarják verni az embert.

Nem mondom azt, hogy kizárt dolog valamilyen mértékben méregteleníteni, de a salakanyag menyisége csekély lehet.

"szervezete megszabadul a korábban lerakódott, felhalmozódott mérgektől - ez fogyásban és alakformálódásban is megjelenik" - az alak változása nem a méreganyagok eltávozásának a következménye, hanem a zsír és az izomtömeg változásának. A zsír maga pedig nem méreg, bár tele van mérgező anyagokkal amik az évek során ott szívódtak fel(fémek és hasonló anyagok[?]), ezért ha valaki gyorsan több kg zsírt fogy le, akkor az a méreg mind átmegy a szervezetén és kárt tesz benne valamilyen szinten.

2012. jún. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves hozzászóló!


Véleményem szerint a kérdező kérdésére, kérdéseire válaszoltam.


A „szedhetsz vitaminokat” szóösszetételt azért használtam, mert nem akartam azt írni: „szedj vitamint!”, mert az inkább parancsnak, mint jó tanácsnak hangzott volna.


A csíráknak nagyon magas a vitamintartalma (stb.) és könnyen emésztetők, természetes formában tartalmazzák azokat az anyagokat, amelyeket néhány szintetikusan előállított vitamin nem. A forgalomban levő vitaminok (stb.) egy része szintetikusan előállított és lehetséges, hogy nem használnak, hanem ellenkezőleg.

A fentebbi okok miatt – is – nagyon ajánlom a csírák fogyasztását mindenkinek. Ez egy ajánlat, nem kötelező megfogadni.


Az összes többi gondolatomat is ezzel a hozzáállással írtam: ajánlom a kérdező figyelmébe a tanácsokat, de egyiket sem kötelezem rá, ő majd eldönti, hogy hogyan alakítja ki a napirendjét, szemléletét.


A Callanetics egy olyan edzésforma, amely azokat az izmokat dolgoztatja meg, amelyeket addig nem, vagy keveset használt az átlagember. A kérdezőnek nem izomnövelés a célja, hanem – ha jól értelmeztem a kérdését – karcsúsodás, szép test, fitt külalak. Erre kiválóan alkalmas a Callanetics. (Kipróbáltam; tehát nem a levegőbe beszélek.)

Elhájasodott férfiaknak is javallt a Callanetics gyakorlatok végzése, nem csak hölgyeknek.

Szerintem nagyon jó a saját testtel/testsúllyal végzett edzés, ezért ajánlottam ilyen típusúakat.


A könyvekkel kapcsolatos előítéleteiddel, szkepticizmusoddal kapcsolatban már reagáltam. Egyrészt könyvtárból is ki lehet kölcsönözni azokat a könyveket, másrészt optimális nem ellenségesnek lenni olyan könyvekkel kapcsolatban, amelyet nem olvasott még az ember, azok alapján, amelyeket már olvasott és nem tetszettek neki.

Az is lehet, hogy akinek komoly előítéletei vannak, az általam ajánlott könyvek nem tetszenének, mert az ő korábbi hitével – nem pedig tudásával – nem összeegyeztethetők. (Például fehérjefogyasztás kérdésében.)


A kérdezőnek soha nem ajánlottam drága méregtelenítő összeállításokat.

Zöld teát javasoltam, ami természetes és elfogadható árú szerintem, az emberek nagyon régóta használják/fogyasztják – nem XXI. századi „találmány, tákolmány szer”.


A zsírban méreganyagok raktározódhatnak, amiatt is írtam, hogy fokozatosan haladjon az edzésben a terhelés emelésével a kedves kérdező, hogy ne egyszerre kelljen a szervezetének megküzdenie a felszabaduló salakanyagokkal.

A szervezetben, bélben, bélfalakon lerakódó anyagok témája viszont egyáltalán nem kitaláció! Valaminek a létezését tagadni, mert nem akarjuk elhinni, hogy van, az nem ésszerű hozzáállás.

Amennyiben valaki évtizedek óta zöldségeken, rostos táplálékon él, akkor az ő belében valószínűleg nincs lerakódás – de ez a ritkább, ugye?

A rengeteg ízületi gyulladás, köszvény, érszűkület, meszesedés sok-sok ember szervezetében mégis azt mutatja, hogy itt-ott lerakódások keletkeznek. Talán így a kedves előző hozzászóló is könnyebben beláthatja, hogy a bélfalon is megtörténhet – és sok esetben meg is történik a leírt folyamat.

A lerakódások felszámolása történhet úgy, ha az egyén nem visz be túlfinomított anyagokat, műanyagokat ;-) a testébe hosszú távon. Biztosan mindegyikünknek volt már kisebb-nagyobb betegsége. Személy szerint én nem szeretek beteg lenni, remélem, hogy mások sem. ;-) Talán egyetértünk abban, hogy betegnek lenni több szempontból nem optimális: esetleg olyankor mások ápolására vagyunk rászorulva, magatehetetlenek vagyunk, stb... Aki beteg, általában meg akar gyógyulni.


A nyers ételek (nyers zöldség, gyümölcs, olajos magvak, csírák) fogyasztása felüdülés az emberi szervezet számára, mert azok saját magukban tartalmazzák a megemésztésükhöz szükséges enzimeket. A főtt ételek emésztéséhez, úgy tudom, hogy először a szervezetnek elő kell állítani az azok lebontásához szükséges anyagokat, így ez a folyamat rengeteg plusz munkát ad a testnek, szerveknek.


Egyébként például a Q10 koenzimet az emberi szervezet elő tudja állítani. Külön jó hír: pont sportoláskor kezdi el termelni a szervezet! :-)


Úgy gondolom, hogy a tudomány mai látásmódja egyáltalán nem teljes, sok-sok kérdés van még megválaszolatlanul. Néhány anyagról azt mondják az „okosok”, hogy elő tudja állítani a szervezet, másokról az, hogy nem.

A jegesmedve is elő tudja állítani a C vitamint saját magának. ;-) Lehet, hogy később más lesz a tudomány hozzáállása a vitaminok kérdésében, azt majd meglátjuk.


Visszatérve a méregtelenítéshez: a salaktalanítást abszolút nem drága készítmények megvásárlásával/használatával képzelem el, hanem úgy, ahogy az előzőekben leírtam. Sportolás, vízfogyasztás, antioxidáns herbatea, valamennyi vitaminbevitel; plusz az ellenjavallt táplálékok fogyasztásának kerülése.


A kedves előző hozzászólónak tényleg nagyon ajánlom, hogy olvassa el a dr. Ralph Bircher által írt könyvet, akár könyvtárban. Valószínűleg meg fog hökkenni a leírtakon ;-), de szerintem sosem árt új nézeteket megismerni, hiszen ez nyitottá tesz és sok esetben még a hasznunkra is válhat! :-)


Szép napot kívánok mindenkinek!

2012. jún. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!