Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hisztamin érzékenyég mi az...

Hisztamin érzékenyég mi az amit ehet az ember?! Minden probléma nélkül?

Figyelt kérdés
Hisztamin érzékenységemet egy ételallergia vizsgálat során derült ki,egyébként,haspuffadás,görcsölés hasmenésem van majdnem egy éve,sőt egy éve krónikus fejfájásom van,mindenhol voltam és mindenhol negativ lett az eredmény.Szóval nincs szervi bajom,egyéb betegségem.bőrtesztel a hisztaminra szinte azonnal bevörösödött..az volt egy ideje érdekes hogy éreztem hogy ételek után vagyok rosszul...(ez már nagyon elviselhetelen számomra,és a páromnak is,a hasam annyira fel szokott puffadni,hogy 5 hónapos terhesnek nézek ki)egyébként 27 éves vagyok)
2012. jún. 9. 12:56
 1/6 anonim ***** válasza:

ételek után vagyok rosszul.

Milyen ételek után vagy rosszul? Azt hagyd ki!

2012. jún. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

szia!


A hisztamin az allergiateszten csak arra való, hogy megmutassa, jól reagál-e a tested az allergiatesztre. Mivel mindenkinek bevörösödik a hisztamin! Arra nem lehetsz érzékeny, az csak az ellenőrzést szolgálja!


(nemrég voltam teszten, én is azt hittem, hogy arra vagyok allergiás. De mivel csak az lett piros, azt mondták, nem vagyok allergiás semmire.)

2012. jún. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha puffadsz evés után, akkor vagy a tej, vagy a liszt a ludas. Esetleg a szénsavas kóla.

Teszteld magad!

Különben én is mostanában nagyon rászoktam a tejre, és én is így jártam, hogy puffadtam, és nagyon fájt a hasam. Ezért most 1 hétig nem fogyasztok tejterméket, és várok, mi lesz.

2012. jún. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
sziasztok...(interneten utánanéztem..van olyan hogy kisebb mértékben valaki hisztamin érzékeny..és azt javasolják hogy kerülje a hisztamin tartalmu ételeket..mert sok kis tartalom összeadódva okozza a panaszokat,de egyébként meg semmilyen konkrét betegségre nem utal.pl szénsavas dolgok,valamikor a kenyértől is,hüvelyesek,ketcup, gyorskaják..de szinte nagyon sok)valamikor csa a rántott hus meg a rizstől is,vagy van hogy sütik..de estére felpuffad.mivel voltam ezen a ételallergia vizsgálaton kimutatta azt is hogy élesztőre,görögdinnye,szója,földimogyóró..de a legdrasztikusabb az volt hogy a teljeskiőrlésü lisztre!,viszont a sima lisztre nem.20án (most fogok menni gyomor és végbéltükrözésre is,és mondta a doki hogy fog venni mintát hogy megnézze hogy lisztérzékeny vagyok e?mert mondta hogy lehet hogy az a ludas..??:) hát kiváncsian várom)bár eléggé félek,bár altatással megy majd a kettő:)
2012. jún. 29. 21:30
 5/6 A kérdező kommentje:
lényegében minden estére nagy lesz a hasam..akármit is eszek..azért valamit ennem kell:D
2012. jún. 29. 21:30
 6/6 A kérdező kommentje:
egyébként már tudom hogy a szénsavas dolgok is bünösek...
2012. jún. 29. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!